Milyen márkájú ssdk és ramok most a legjobbak?
A Samsungot, meg a Kingstont is nagyon dícsérik mindkét téren, nekem Kingston ssd-m van, és Kingston memóriaegységeim vannak (32 GB, had legyen, ne azon múljék, ha sürgősen kell).
Aztán régen a laptopomban használtam Hynix SSD-t (Az járt gyárilag hozzá), de azon azt tapasztaltam, hogy rohamosan csökkent a kondíciója. 2 év alatt 35 százalékos lett, szóval az most a fiókban pihen, majd jó lesz valami külső adathordozóként olyan adatokhoz, amiért nem kár. Laptopban is Kingstont használok, egy 256 GB-osat (Tudhatnád már! :D)
A régi számítógépemben, ami most apukámé lett, egy Western Digital hdd dolgozik másodlagos tárolóként, SSD-ből neki kivételesen nem Kingston van, hanem egy Samsung, 128 GB-os. A HDD olyan 3 éves, és legutóbb 90 százalékos volt ha jól emlékszem, de folyamatos használat alatt van, szinte naponta használja a gépet.
A többiről sajnos nem tudok nyilatkozni, de olvashatsz véleményeket, összehasonlításokat, akár külföldi oldalakon is.
Nem egy háztartásban élünk a szüleimmel, ezért a számítógépek, amiket felsoroltam külön-külön dolgoznak :)
Csak én voltam az, aki beállítgatta neki a dolgokat.
Nagyon kevés gyár van ami képes memóriát csinálni, három cég gyárt DRAM-ot, Samsung, Micron és Hynix, a gyártók akiket felsoroltál(a Samsung és Hynix kivételével) a három közül veszik valakitől a memória modulokat, rárakják egy nyákra, nyomtatnak hozzá egy címkét és eladják neked mint saját terméket. Sőt, ha ugyanazt a típust veszed kétszer egymás után sem garantált hogy ugyanabból a gyárból jön - ezért árulnak egyébként kiteket, mert neked vásárlóként semmi rálátásod nincs hogy épp honnan jön a cucc, hiába veszed ugyanazt sorozatszám alapján.
SSD nél árnyaltabb már a kép, többféle technológia alapján készülnek, nem lehet rábökni hogy ez jó az szar. Mindegyik csinál jót, mindegyiknek van közép és alsó kategóriája is, de exkluzívan szart csak akkor kapsz ha ebayről rendelsz 5 dollárért 1tb s ssd t. #2-es tapasztalata nem sokat nyom a latba, három év után a legmegbízhatatlanabb sorozat tagjának sem kéne hogy bármi gondja legyen - hibás darabot meg a legjobból is kifoghatsz. Egy hdd normális esetben 10+ évet ki kell bírjon, akkor meg úgyis lecseréled mert nem férsz el rajta, ssd nél szintén hasonló a helyzet, az egyik nálam egy 7 éves samsung, tökéletesen működik de mit csináljak ma már 240gb val, két nagyobb AAA játék alig fér el rajta(ha egyáltalán). Kár ezen stresszelni, ha fontos az adat vegyél legalább kettőt és kösd RAID be, ez az egyetlen megbízható módja a megbízható adattárolásnak, ha meg nem fontos nézz sebességtesztet meg garanciát.
memóriachipeket 3 gyártó készít. samsung, hynix, micron
mindenki más csak tőlük vásárolja. sokszor azonos kódjelű memóriákon is lehet chip különböző gyártóktól. tehát a márka NEM SZÁMÍT!!! RAM-ok esetében nem.
a chip számíthat, de azt meg nehéz kinyomozni.. így átlagember számára maradnak az alapadok szerinti döntés, tesztek szerinti döntés.
SSD-k esetében is érdemes a teszteket nézni. A garancia és a TBW számít sokat, illetve a nagy fájlok írása (itt régebben még átlag felhasználóknak is kellett a DRAM, de mára mintha kezdenék áthidalni, és a gép saját memóriáját használják integrált DRAM helyett... én maradnék még mindig a saját DRAM chipes SSD-knél, de tény, hogy szép eredményeket tudnak már egyes DRAM-less SSD-k is.)
Ja, és igen... az nvme SSD-k amik pcie sávokat használnak, ezek lesznek igazán gyorsak, illetve egyes felhasználásokban még számíthatnak dolgok, de otthoni, gamerben nem.
márka, hát... minden gyártónak vannak itt is flagship modelljeik. nincsen nagyon kilógó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!