Hasonló tudású AMD? Intel Core i9 12900KS?
AMD elhúzta az új széria kiadását. Nagyon szűk a gyártási kapacitásuk sajnos.
Tehát most ősszel jön a 7000 széria. AM5 alapra, DDR5-tel és minden mással, amiben az AMD-nek jelenleg elmaradása van.
Az intel 13. gen-nel fog versenyezni. Lesz csúcsharc, és ez nekünk vásárlóknak a legjobb 😎
#19:
Így más a szitu. A userbenchmark erősen egy oldalra hajló méréseket végez és az eredményt is kicsit furcsán határozza meg. 40%-ra súlyozzák az egy szálas teljesítményt és a méréseik 50 másodpercig tartanak.
Ha van egy olyan processzorod, ami csak rövid ideig tud max teljesítményen üzemelni ( nevezzük nevén: intel processzorok PL2 tartományban ) és csak ezt méred, az ezen túli dolgokat nem akkor nagyon nagyon hamis eredményeket fogsz kapni.
Ez akkoriban alakult úgy, amikor jöttek a 250W-os PL2 TDPjű intel procik, amik a TAU ( turbo boost ) time limitig 250Wattot zabálnak, ezután pedig csak 125Wattot. Turbo alatt 4,7-4,9GHz az órajel, a turbo után meg több száz MHz-cel kevesebb. Ez nagyon nagy előny azokkal a processzorokkal szemben, amik folyamatosan max órajel közelében mennek ( mint a konkurenciáé ).
A független méréseknél kiderült, hogy pl az új intel procik qrvadruván jól mennek 1 szálon amíg tart a turbó órajel és gyakorlatilag minden konkurenciát aláznak. Aztán a 60 perces all-core loadok eredménye meg köszönő viszonyban sincs ezzel, mert... :D
A súlyozásus rendszerük is kifogásolható. Jelenleg 40% a súlya az 1 szálas teljesítménynek, 58% a 4 szálasnak és 2% az ezen túlinak. Ez megint annak lejt aki a rövid mérések alatt atomsok árammal magas órajelet produkál arra a néhány tíz másodpercre legfeljebb 4 magon. Az intel féle Thermal Velocity Boost az véletlenül pont ugyanígy működik. Képes 2 magot majdnem az 1 magos turbó órajelre kihajtani 56 másodpercig, illetve a 4 magot 1-300MHz-cel az előbbi alá hajtani.
Persze ez is lehet egy tök valid eljárás, ha az lenne az oldal neve, hogy 50 másodperces tesztek :D
A súlyozás ezen túl azért is gond, mert ma már a játékok is a 8 magos konzolokra íródnak és mindkét gyártó 24-36 szálas processzorokat dob piacra. A piac nagyobb része ma már pont abba a tartományba esik ami a benchmark súlyozása szempontjából 2%-ot jelent.
Összefoglalva: szar az egész.
Tegyük fel gépet fejlesztenél, megnézed a UB tesztet és kijön hogy X processzor a legjobb a te keretedben. Megveszed, majd egy kernelfordításnál vagy egy hosszabb kódfordításnál kiderül hogy egy sapka sz@r és olcsóbban találtál volna ezekre jobbat, amik hamarabb végeznek.
A Userbenchmark az a valóságnak egy nagyon nagyon kis szelete csak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!