Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ventilátorral vagy anélkül...

Ventilátorral vagy anélkül megbízhatóbb egy minigép?

Figyelt kérdés

AZ Intel NUC vagy GB Brix féle minigépekből van ventis és venti nélküli is. Nyilván az alacsonyabb TDP-s cpu-val szereltek vannak venti nélkül.


Ha valaki hosszú távra(10+ év) tervezne egy ilyennel akkor melyik megbízhatóbb, tartósabb vagy épp javíthatóbb?


A ventis változatokban feltételezem a venti hal meg vagy lesz hangos, ami (szervizben) talán javítható.


A venti nélkülieket pedig a nagyobb hőingadozás nyírja ki, ami (szervizben) gondolom nem javítható. Esetleg ezek kiegészíthetők egy pici USB-s asztali ventilátorral.


Ha az élettartam fő szempont akkor melyiket érdemes venni?


2022. aug. 14. 17:56
A kérdező szavazást indított:
Ventilátorral tartósabb
Ventilátor nélkül tartósabb
Mindegy
9 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
A ventilátor egy filléres dolog a beforrasztott processzoros gépeknél egyébként figyelembe veszik hogy mennyire le se szarja az ember majd 5 év után úgy is megdöglik vagy teljesen elavul tehát fölösleges belegondolni abba hogy azt javítsd a ventilátoros verzióban állandóan állni fog a por az még azért fog megpusztulni személy szerint ha csak nem valami nagyon fontos oka van inkább nem vennék ilyet hanem mondjuk egy jó ThinkPadet vennék dokkolóval (erős processzor bővíthető memória és persze normális abban megoldható külső kártya de a dokkoló is sokat javít a helyzeten) vagy valami normális laptopot mert annak még mindig több értelme van mint ezeknek a lebutított nem javítható nem bővíthető és emellett drága kütyüknek de a döntés a tiéd én magasról letojom mit kezdesz e véleményemmel
2022. aug. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem melegszik túl, venti nélkül inkább.
2022. aug. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
Nekem van egy 8 éves passzív hűtéses gépem. Sokat használom. Szerintem előbb fog eltörni, mint a proci megdöglik. Tetszik, hogy nincs hangja, de a meleg időt megérzi.
2022. aug. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szirty ***** válasza:
83%

"A ventilátor egy filléres dolog..."


Igen. Csak ha valami speckó kialakítású szénné dizájnolt hűtőbordába simuló fajta olyat se fillérekért se többért nem kapcs évek múlva.

Olyankor jöhet a mókolás. Tápventi rádrótozás, stb.


(Javasolnám a (mondat vége) írásjelek használatát és a mondanivaló tagolását a könnyebb olvashatóság érdekében)

2022. aug. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sorry, nem vagyok pro írásból főleg ha fáradt vagyok. Egyébként épp ezért szoktam jól előre végiggondolni mit is veszek mert videókártyával már jártam úgy hogy a gyári hűtő szét esett mert kikopott a tengely na az mókás volt. Egy másik esetben az egész hűtés egy hulladék volt már gyárilag én meg fogtam és szétszedtem szerencsére pont jó volt a gyári FM2-es amd hűtő és 3 zsugorcsővele meg is lett oldva egyből 20 fokkal kevesebbel pöfögött (utána eladtam jó drágán egy hozzá nem értő hülyének). Megközelíthetőleg egy ventilátor 3-5 évet bír jó karbantartás és nem extrém körülmények között. Amit jelenleg használok szett (3 kínai 1500ft-os 12cm gagyi szar és egy 12cm zalman a gyárija a hűtőnek) már 2018 óta benne vannak a gépbe sok port kapnak még úgy is hogy van szűrő rajta de köszöni szépen jól van napi 4-18 óra használatban tehát ha 5 évente veszek másik gépet annyit majdnem ki is bír meg a kínai fos is.
2022. aug. 17. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!