Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a laptopom baja?

Mi lehet a laptopom baja?

Figyelt kérdés

Január végén vettük. Már az első pillanattól ad egy csippanás-szerű hangot, amikor bekapcsol a ventilátorja. Ezzel nem foglalkoztam, mert arra gondoltam, ha hiba is, nem fog gondot okozni.

Azonban körülbelül július közepétől - akkor még nagyon ritkán, mostanában egyre sűrűbben - előfordul, ilyenkor nem kapcsol be a ventilátor. Pár másodpercre rá újra jön a csippantás, akkor beindul a venti, s mintha be akarná pótolni a kiesett időt: nagyon felpörög. Újabb pár másodperc, s akkor már a szokásos halk zúgást lehet csak hallani.


Asztali gép helyett használom, mert lány vagyok, nem játszom, s elég nekem ez is. Melegedni nem szokott szerintem. Nem fagy (mióta megvan, kb. kétszer fagyott 1-1 másodpercre), minden normálisan fut rajta. A boot idő fél perc, egy percen belül már indíthatom a Firefoxot.

A melegedés, vagy egyéb hardveres hiba szoftveres tüneteit tehát nem tapasztalom.


Az alja éppen, hogy langyos. Pedig régi laptopom, illetve ismerősöm laptopjának alja üzemszerűen majdnem forró, az enyémnek szinte nincs hőmérséklete.



Másik gyanús dolog, hogy amikor nem megy a hűtés, akkor is hallok egy zúgást, egy ventilátor szerű hangot(de nem az, pl. nem érzem kijönni a levegőt a hátulján).


2010. szept. 19. 16:10
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyébként Acer Aspire, ha ez számít.
2010. szept. 19. 16:12
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs baja a gépednek.
2010. szept. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
szerintem is megnyugodhatsz. 18 f
2010. nov. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs baja, normális, hogy a venti ki-be kapcsol (nem megy folyamatosan energiatakarékosság miatt), és a winchester sem némán pörög.
2010. nov. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem is a venti a baj. :D Az természetes, hogy természetesnek fogom fel. :D


A baj a csippanásszerű hanggal van.

Meg már tök hangos olyankor, amikor nem megy a venti.

2010. nov. 25. 23:36
 6/7 anonim ***** válasza:
lehetséges, hogy így van beállítva. ha értesz a bioshoz akkor nézd meg ott biztos van ilyen beállítási lehetőség. elinduláskor laptopoknál általába F2-vel tudod behozni majd ha beállítottál mindent akkor F10-zel kilépni. de ha nem értesz hozzá vagy nem vagy biztos magadba akkor inkább kérj meg valakit, könnyen el lehet rontani ott a dolgokat. meg ha veszprémi vagy akkor segítek :D
2010. nov. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de elég messze lakunk ezek szerint. :D
2010. nov. 26. 17:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!