Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség az alaplap és...

Mi a különbség az alaplap és a videokártya hdmije között?

Figyelt kérdés

Eddig az alaplap hdmijébe volt bedugva a monitor, de kihúztam és aztán nem nem reagált többet. Aztán bedugtam a videokártyájéba és ment. Eddig miért működött az alaplapból?

Illetve szoktam rajta játszani. Akkor eddig a játékok az alaplapi kártyát használták? Nem hinném, jól mentek a játékok, de akkor mi a különbség?


Köszönöm.



2022. máj. 20. 00:26
 1/6 xKakashix ***** válasza:
100%

az alaplapi HDMI-vel a processzorba integrált vga-t használod, szóval konkrétan eddig dísznek volt a dedikált vga-d a gépben :D ha olyan procid lenne amiben nincs integrált vga egyáltalán nem kaptál volna képet az alaplapi HDMI-ről

milyen procid illetve vga-d van?

2022. máj. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1# +1

Alaplapi HDMI-nél a processzorban lévő IGP-t használod, a dedikált videokártya le van tiltva. Ha nem lenne IGP a gépben (processzorban), akkor gyakorlatilag el se indulna a géped, lásd AMD Ryzen széria túlnyomó többsége vagy az F végű intel procik.

Most, hogy átdugtad rendesen a dedikált videokártyát használja a gép. A különbség nagy felbontáson (wqhd, 4k UHD stb), rosszabb optimalizált játékoknál látod.

2022. máj. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Na most az van, hogy 10400F a procim, a kártya 5600xt. Szóval valami nem stimmel, mert pl AC Origins ment magas beállításon, amit egy integrált kártya nem vitt volna. Viszont most azt mondjátok, hogy el se lett volna szabad indulnia. Akkor nem tudom mi volt, de esküszöm, hogy eddig az alaplapiba volt dugva. :D
2022. máj. 20. 10:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ere csak egy megoldás van: Ha az alaplapiról ment eddig, akkor nem "F"-es a procid. Ugyanis az F-ben nincsen grafikus processzor.
2022. máj. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xKakashix ***** válasza:
100%
akkor itt valami nem kerek, ahogy #4-es írja 10400F-ben nincs integrált vga, + ha AC ment magas beállításon akkor az 5600xt-t kelled használjad eddig is
2022. máj. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Lehet én vagyok totál hülye, és nem emlékszem jól. :D

Mindenesetre köszi a válaszokat. :)

2022. máj. 20. 12:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!