Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire számít egy monitornál...

Mennyire számít egy monitornál (konzollal szeretném használni) hogy 1 vagy akar 3-4 ms-os válaszideje legyen? Illetve feltűnő-e a 75 és 144Hz közti különbség?

Figyelt kérdés
Xbox Series S-hez szeretném használni, és tudom, a konzolokhoz egy nagyobb TV jobb választás lehet, de több okból is a monitor a preferenciám.

2022. ápr. 25. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy e-sportoló, akkor nem lesz számottevő a válaszidő, maximum kompetitív játékokban számíthat, de nem ezen múlik, hogy eltalálod-e vagy sem.

A 75 és a 144 Hz közötti különbség pedig egyénfüggő: nekem nagyon sokat számít és sokkal jobb a szememnek, valaki meg konkrétan nem látja a különbséget. Mindenképp tekints meg személyesen egy 120-144Hz-es kijelzőt vásárlás előtt (erre az is jó lehet, ha egy elektronikai üzletben a kiállított iPhone 13 Pro menüjében elkezdesz görgetni, nekem brutálisan látványos volt, pedig korábban még csak nem is láttam 60+Hz-es kijelzőt), mert lehetséges, hogy neked sem lesz számottevő az észlelt különbség.

2022. ápr. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megnézem
2022. ápr. 25. 21:43
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A Series S elsősorban 1080p-1440p felbontást tud (viszont akár 120 fpsel ha a játék támogatja) ezért egy monitor jobb is hozzá szerintem, mert egy nagy (4K) TVn már eléggé kijön az alacsonyabb felbontás. Emellett meg monitorból egy full extrásat sokkal, de sokkal olcsóbban kapsz mint TVből (TV esetén elég sokat kell fizetni egy jóval rosszabb válaszidőért is és a 120fps / VRR/GSync/Freesync/ALLM stb támogatás is csak a drága TVk jussa).
2022. ápr. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!