Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videókártya márkák között...

Dreams. kérdése:

Videókártya márkák között melyik jobb illetve mi a különbség?(pl. Asus tuf-rog srtix,gigabyte, msi,zotac,stb)

Figyelt kérdés

Rtx 3060 ti-t szeretnék a jövőben beszerezni amint egy kicsit lejjebb megy a videókártyáknak az ára és több márkába is futottam, de a márkák között melyik érné meg jobban? Illetve anyag használat,hűtés vagy órajel különbség is van? Vagy mindegyik márka ugyanazt az órajelt adja?

Köszönöm a segítséget!:)



2022. ápr. 19. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

minőségben van különbség, anyaghasználatban, illetve hűtésnél is.

Ezek közül nekem az MSI vált be eddig a legjobban, nagyon halk, cserébe megbízható, alig melegszik. Asus strix se rossz, de ott nagyon fizetned kell a márkanévért, ezért inkább msi.

gigabte olcsóbb kártyáknál általában pont a hűtésen spórolnak (kevesebb hőelvezető szál pl), aorus próbált elmenni a felső kategória felé, de annyira engem nem győzött meg, főleg mert eddig 3 GB kártyából 3 lett coil whine-os (nem auros-osak voltak, az is igaz).

Zotac inkább a kompakt, mini, 1 ventis vga-nál jön szóba nálam.


Órajel és teljesítmény az kb azonos, mivel ugyan azt a referenciát használják, csak saját hűtőt raknak rá (esetleg van hátlap plusz merevítésért pl).

Én ezek közül MSI-re szavazok, de nem ártana pontos típus sem.

2022. ápr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm a részletes információt!:)

Akkor az msi márkát fogom választani így, ár érték arányban is ez a megfelelőbb ahogy nézem weboldalakon.:)

2022. ápr. 19. 15:20
 3/8 Shaddark ***** válasza:
42%

Asusnál tudok segíteni,

Ha a leggyorsabb megoldást szeretnéd (ki van hozva a kártyából a maximum)

ROG

Ha a legstrapabíróbbat (Nem szeretnél 5-10 évig kártyát cserélni)

TUF

Ha olcsóbban kicsit mint a fentiek (Cserébe átlagos lesz a teljesítmény és a hűtés)

DUAL

Mondjuk sokat számít mennyi időre vásárolod, ha van negyed millád rá 2-3 évente akkor majd mindegy.

Az MSI az Asus Dualnak felel meg.

2022. ápr. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Uh értem, akkor a TUF és ROG között annyi a különbség, hogy jobb hűtése illetve az anyaghasználat?

Kb. 5-7évig jó lenne ha kibírná.

Köszi a segítséget!:)

2022. ápr. 19. 15:50
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A gigabyte asus msi zotac azok mind megbízhatóak. Akkor van baj hogy ha még nem is hallottál a gyártóról. Pl manli
2022. ápr. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én szívesén vettem volna egy Asus hibrid hűtésest, de sajnos kevés volt a kimenet.

Így maradt az MSI 3 ventise, cserébe 3 DP kimenet, ami kell a 3 monitoromhoz és 1 HDMI, ami nincs bekötve.

Valakinél csak ennyin múlik.

Korábban az MSI hibridem kibírt 5 évet és még működik, csak már kevés lett a teljesítménye.

Amikor vettem az új kártyám, akkor nem volt nekik hibridjük belőle.


A kártyákat nem ritkán megtuningolják a gyártók. Így adott esetben nem mindegy a GPU órajel sem.

Ahogy az sem, hogy mennyi szálon kapja a feszültséget és még pár apróság.

Elég jól el lehet benne mélyedni.

Természetesen a hang és a melegedés is szempont. Az enyém nagyon halk és a hőfokkal sincs gondom.

2022. ápr. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Shaddark, ugye vágod hogy MSI-nek is több kiadása van általában adott típuson belül.
2022. ápr. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Shaddark ***** válasza:
75%

"Ezek közül nekem az MSI vált be eddig a legjobban, nagyon halk, cserébe megbízható, alig melegszik. "

Ebből nekem az jött le hogy a 2 ventist javasolja, így arra írtam. (Ebből 2 van de majdnem ugyanazok, és egy 3 ventis a kínálat MSI-nél)

A 3 ventisből én még egyetlen márkánál se találkoztam halk kártyával. Ami teljesen normális ugyan, de így nem túl nehéz kilogikázni melyik van a válaszadónak.

2022. ápr. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!