Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mekkora tápegység ajánlott...

Mekkora tápegység ajánlott ehez a géphez?

Figyelt kérdés

Rtx 3070 ti + Ryzen 5 5600x

(Nyilván más is lesz a gépbe alaplap, ram, stb, de ezek szerintem annyit nem fogyasztanak, úgyhogy annyira nem lényegesek talán)


2022. ápr. 14. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
én ATX méretű tápegységet javaslok.
2022. ápr. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Minimum Seasonic B12 BC-750 5 év garival 25.690 Ft


[link]

2022. ápr. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

* Ryzen5 5600x: teljes terhelés alatt 134 W-ot, túlhajtva 152 W-ot is felvehet: [link]

* Rtx 3070 ti: kérdés az, hogy melyik, mert van alapkiépítésű:

[link]

ami csak 290 W-tal terheli a tápegységet

és van agyba-főbe tuningolt változata:

[link]

az akár 330 W-ot is felvehet.


Együtt számoljunk 500 W-al. Összegészében, biztonsági tartalékokkal egy 600 W-os táp már jó lehet.


Alsó hangon, az alábbi szakfórum

[link]

ajánlatai alapján mondjuk minimum ilyesmiben gondolkodnék:

[link]

vagy inkább:

[link]

2022. ápr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. ápr. 14. 14:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezek a TPU mérések nem túl jók mert a teljes rendszer fogyasztását mérik.

Az 5600X all-core terhelésen sem eszik 75W-nál többet.


A videókártyát viszont korrektül adják meg, a 3070Ti FE az alapon 290-295W.ot fogyaszt, az OC modellek innen felfelé akár 350-ig is.


Ennek a kettőnek az együttese egy nem agyonhajtott kártyával még 400W sem lesz, viszont azzal egyetértek, hogy a sallangokkal és peak tartalékokkal együtt az 550-600W nem sértés egy ilyen rendszerbe :)

2022. ápr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egy 750w- tápot néztem ki, és én még attól féltem, hogy kevés lesz, de ezek szerint még sokis, köszönöm szépen!
2022. ápr. 14. 18:44
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ezek a TPU mérések nem túl jók mert a teljes rendszer fogyasztását mérik."

Bár a teljes rendszert mérik, de a Prime95 csak a processzort terheli, a videokártyát - ami a másik nagy fogyasztó - különösebben nem.


"Az 5600X all-core terhelésen sem eszik 75W-nál többet."

Az csak az egy processzormagos, túlhajtás nélküli terhelés.

2022. ápr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Bár a teljes rendszert mérik, de a Prime95 csak a processzort terheli, a videokártyát - ami a másik nagy fogyasztó - különösebben nem."


"Az csak az egy processzormagos, túlhajtás nélküli terhelés."


Pont ezért hülyeség. Másnál a 12Voltos ágon mérve, Blender alatt all-core 100% terhelésen nem eszik 70Wattot az 5600X.


Pl a toms hardwarenél sincs 70W az all-core :

[link]



A megadott TDP keretet nem lépheti túl jelentősen a fogyasztás, mert minden felvett áram hővé alakul.. Az 5600X TDP-je 65W és bár az AMD máshogy számol, mint az intel abból nem lesz sehogy 140W...


A TPU-t elég sok kritika érte az elmúlt években, volt olyan tesztjük is amit visszavontak és újramérték ahol teljesen más esedmények jöttek ki. Ez a fogyasztásmérés ez hülyeség ebben a formában.


A guru3D is teljesen hasonlókat mért, mint a TPU de ők részletezik is, hogy ez a teljes rendszer fogyasztása:


[link]

2022. ápr. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!