Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy olyan számítógépházba,...

Egy olyan számítógépházba, amibe max 160mm-es cpu hűtőt lehet beletenni, mennyire ajánlott bele egy 160mm magasságú hűtő? (Dark rock pro 4, DeepCool Matrexx 50)

Figyelt kérdés
2022. ápr. 10. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Annyira, hogy fennáll a veszélye annak hogy nem lesz mm pontos az illesztés mindenhol, azt vagy belefér vagy nem.


Ha gyártó jelentős ( több mm-es ) ráhagyással adta meg a max beépíthető processzorméretet akkor lehet hogy kényelmesen elfér és még marad is felette pár mm.


Milyen processzorhoz raksz ekkora szörnyet?

2022. ápr. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
tapasztalataim alapján van némi ráhagyás, tehát ha 160mm amit befogad a ház, akkor 160mm cpu hűtő el fog férni, fél cm maradni is fog a ház oldallapja és a cpu huto között.
2022. ápr. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


#1 Egy ryzen 5 5600x-hez szeretném, tudom, hogy sok hozzá, de a hűtésen nem szeretnék spórolni.

2022. ápr. 11. 14:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne spórolj a hűtésen, de ne is fizess olyanért amire semmi szükséged.

A DRP4-et 250W TDPjű processzorok lehűtésére tervezték, ezzel szemben az 5600X TDP-je 65W - ennek közel a negyede.


Az egy chipletes Ryzenekkel van egy olyan "gond", hogy a hőtermelés kis helyre koncentrálódik, a processzor területének max az egy hatodára. Akármit teszel rá, olyan kis helyről annyi hőt nem tudsz hatékonyan elvezetni és a processzor hőtermelése is viszonylag alacsony. Egy közepes hátőbordát sem képes átmelegíteni az 5600X nem hogy egy több mint 1 kilós alutümböt :)


Az 5600X-et semmivel nem tudod jobban lehűteni egy Dark Rock Pro 4-gyel, mint egy kevesebb mint fele annyiba kerülő Pure Rock 2-vel:

[link]


Erre a processzorra teljesen felesleges 10-12 000Ft-nál drágább hűtőt tenni, mert nem tudja kifűteni, nem lesz hatékony, gyakorlatilag kidobott pénz.


Az én 3700X-em némileg (10-15W-tal) többet eszik ( és fűt ) mint az 5600X és a gyári hűtővel 65 fokon megy max all-core terhelésen. Cserélni fogom mert a gyári hűtő csak úgy tudja tartani a 65 fokot hogy hangos és néha zavaró, de ez a hozzá kapott hűté gond nélkül teszi a dolgát. Ha veszel valami komolyabb hűtőt ami jóval halkabb annak van értelme, ilyeneket már kapsz 7-15 000 között ( lásd a fenti példát, de az is overkill ), ne költs 30-35 000-ret egy olyan hűtőre amire nincs szükséged. Vegyél egy jó hűtőt 10 körül a többit meg költsd RAMra. SSDre akármire..

2022. ápr. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minél jobb és nagyobb processzor hűtőt veszel, annál jobban le tudja a vezetni a processzor keletkező hőt, ezáltal kevesebb ventilátor fordulatszám szükséges, ami kevesebb zajjal jár.



Nekem szintén 3700X van, mint előző kollégának, és egy Noctua NH D15 hűtés van rajta.


Maximális fordulaton is csak 24db a hangerejük ami elég kevés, nos én 1000RPM-en járatom őket max, hangtalanok ergo.


A 3700X-et igy 72 fokon tudom tartani maximális terhelés alatt, ami elég jó.


Röviden ha csendes gépet akarsz, kell rá jó nagy hűtés is.

2022. ápr. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ha egy Pure Rock 2 is letudja hűteni, akkor az bőven jó nekem, mivel jóval olcsóbb. És szerintem annyival nem lenne hangosabb a Pure Rock 2.
2022. ápr. 11. 20:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!