Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van az hogy némeik dvd...

Miért van az hogy némeik dvd m ről nem tudom leolvasni a ráírt adatot csak úugy hogy mielőtt beteszem elindítom a Nero8 at?

Figyelt kérdés

Csak meg kell nyitnom betenni a lemezt és máris előjönnek az adatok de ha mondjuk fordítva csinálom ugy hogy előbb a Nerot indítom akk az semmit sem ér

Ez szerintetek miért van?? vagy valami megoldás lenne ellene??


2010. szept. 11. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Na, most próbáld már meg eldönteni akkor, hogy mi van mi után. Most a Nero indítása előtt vagy után nem tudod olvasni a lemezedet? Nem veszed észre, hogy totál ellentmondasz a második mondatodban az elsőnek? Próbáld már meg összeszedni a gondolataidat, ha tanácsot kérsz egy fórumon, mert ezzel a szellemi színvonallal, ami neked van, bármilyen tanácsot is aduk, nem fogod felfogni.


De van egy tippem: DRM. Tudod mi az? Persze, hogy nem. Digitális másolásvédelem van a lemezen, ezért nem engedi megnyitni, hogy kimásolhasd a tartalmát. A Nero bizonyos fajtái viszont képesek ezt a másolásvédelmet kikerülni, így ha elindítod előbb a Nerót, majd utána rakod be a lemezt, immár el tudod olvasni, ami a tartalmát illeti.


Másolni nem fogod tudni, ehhez először fel kell törnöd a másolásvédelmet, azt meg nem teheted, mert akkor már jogsértést követsz el. Akkor sem, ha kifizetted és a "tiéd" a film. Egyébként az AnyDVD bármilyen másolásvédelmet feltör, és 14 napig ingyenesen használható, de ismétlem, nem törheted fel, mert az jogellenes!


A témára meg amúgy ha rákeresel, elég sok fórumot találsz. Olvasgassál és keresgéljél. (bár tudom, hogy az olvasás nem erősséged, más mód nincs).


Ne! Kigugliztam neked, csak olvassad elfele! [link]

2010. okt. 3. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Viszont van olyan felfogás (sőt állitólag jogszabály is), hogy a másolásvédett DVD-t is lemásolhatod pld magadnak a vinyódra biztonsági mentésként! Persze ezt nem adhatod tovább! A DVD Shrink ingyenes és a legújabbb filmek kivételével minden másolásvédett filmet másol, sőt tömörit is :)
2010. okt. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem mondok magamnak ellent ugy tudom olvasni a lemezt hogy először elindítom a nerot majd beteszem a lemezt és ugy adja be... ha nem indítok nerot előtte akkor üres lemezként jelzi ki... és nem másolásvédett cucc van rajta hanem 400 MB os filmek...
2010. okt. 3. 08:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem törheted fel; rosszul tudod, ilyen jogszabály nincs. Te ugyanis csak az adathordozót vetted meg, nem pedig a filmet. Ezért is tettem idézőjelek közé az előző hsz-emben, hogy "ha a tiéd a film", mert tulajdonképpen nem a tiéd. Ha feltörsz egy másolásvédelmet, lelked rajta, és tökmindegy, hogy archiválási célból tetted, a lényegen nem változtat.


DRM-met feltörni tilos, és törvénybeütköző. Ha a másolásvédelem feltörése nélkül nem tudsz biztonsági másolatot készíteni a DVD-ről, az a te bajod, akkor sem teheted. Ezért nem kell gyári DVD-t venni! Semmiképp sem másolhatod, mert ha megteszed, ugyanolyan törvénysértő vagy, mintha kalózkodnál vele.


A bíróságnak meg tudod mikor adod be, hogy csak azért törted fel, hogy biztonsági másolatod legyen róla. Ez a törvény. Ma Magyarországon a kifizetett lemezedről jogkövetően nem készíthetsz biztonsági másolatot sem, mert ahhoz fel kell törnöd.

2010. okt. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"nem mondok magamnak ellent..." Nem-e?


"nem tudom leolvasni a ráírt adatot csak úugy hogy MIELŐTT beteszem ELINDÍTOM a Nero8 at"


"ha mondjuk fordítva csinálom ugy hogy ELŐBB a Nerot INDÍTOM akk az semmit sem ér"


Szerinted ez nem egy qurva nagy ellentmondás? Te nemhogy az értő olvasásra nem vagy képes, még alapvető gondolkodásra sem. Mondom: hiába adnék így bármilyen tanácsot, ha agyilag zokni vagy, úgysem tudod felfogni, azzal az egy bites agyaddal.

2010. okt. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem eredeti lemez másolata an ráírva... filmek és zenék meg minden ijesféle... és mikor beteszem azt irja ki h üres lemez.... majd ha kiveszem elinítom a Nero8 at és ujra beteszem akkor beadja h mivan rajta...
2010. nov. 7. 11:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!