Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ilyen "Magas" a videókár...

Miért ilyen "Magas" a videókártyám hőfoka a játék alatt? Valami hasznos tipp?

Figyelt kérdés

Egy NVIDIA GeForce GTX 1650 OC 4GB 2 ventis videókártyáról lenne szó, mivel ingyenes lett a PUBG, így azzal szoktam néha játszani, észre vettem hogy hangosabb és mintha melegebb lenne a gép ez alatt a játék közben


69-73 fokon pörög ez alatt full lowon, míg a valorant 56 fokon megáll.


Mit lehetne tenni ez ellen?



MSI Afterburnerben érdemes lenne valamit állítgatmi? Vagy valami hasznos tipp esetleg?



2022. febr. 16. 21:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a grafikát csökkenteni, amúgy a 70 fok körüli érték még elfogadható. afterba meg max feltolhatod a ventit maxra és akkor még hangosabb lesz, de jobb a hűtés.
2022. febr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vsync-et kapcsold be, akkor lockol a monitor frissítési frekvenciájára, nem fog állandóan maxon járni, így a hőmérséklet is csökken, meg persze az fps is, de a monitor frissítési frekvenciánál többet úgyse látsz, szóval nem lesz túl nagy változás.
2022. febr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem magas, teljesen normális. Takarítsd ki a bordát és a gépházat, legyen rendes szellőzés a házban, vedd feljebb a ventik fordulatszámát és akkor nyersz pár fokot.

A két ventis kártyák bordái jóval kisebbek, mint a 3 ventiseké így azok kevesebbre is képesek.

2022. febr. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazából nem kell félnem ha minden igaz ettől a hőfoktól, csak lényegében durva hogy 70c pubg alatt, igaz nem optimizálták valami fényesre
2022. febr. 16. 22:40
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez még egyáltaán nem túl meleg, nem lesz vele gond.
2022. febr. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baj, ennyi az üzemi hőmérséklete. Valorant CPU limites fixen, a pubg meg nem. Nem értem a bajod?
2022. febr. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4

Mennyi a kihasználtsága a kártyának? 85-100%-nál teljesen jó ez a hőfok.

2022. febr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xKakashix ***** válasza:

#1 oda írta a kérdező, hogy full lowon játszik, hova csökkentse azt? 😅


egyébként 70 fok tényleg nem olyan vész, egy egyedi fan curve-t állíthatsz Afterburnerben azzal szerintem 70 fok alatt tudnád úgy tartani, hogy hangja se legyen sokkal nagyobb

2022. febr. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nézd meg aftarburnerral a gpu kihasználtságot. Tutira magasabb a gpu kihasználtság mint a valorantba.Ennek semmi köze a játék optimalizálásához.Egyszerűen gagyi a kártyád hűtése...Afterburnerbe csinálj efgyedi ventiprofilt amit még elvisel a füled,esetleg a gépházadóban lévő ventiket is feljebb állíthatnád.Én erre a fan control nevű szoftvert használom,igy a ventik a gpu hőfoka szerint pörögnek.Igaz nekem aio hűtő van a gpu-mon.De a lényeg ugyanaz.
2022. febr. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9-es vagyok.Amúgy ez a hőfok teljesen okés azzal a karival és a gyári hűtőjével.


https://www.youtube.com/watch?v=srg1flqKTVI

2022. febr. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!