Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » IGP (HD530) vagy GT1030 mellé...

IGP (HD530) vagy GT1030 mellé érdemes venni 16GB memóriát, vagy felesleges?

Figyelt kérdés
Nem tervezem hogy komolyabb játékokal próbálkoznék.
2022. febr. 13. 17:50
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Többnyire csak a böngésző (Firefox), és 1-2 apróság fut. Tanultam valamennyit az operációs rendszerek működéséről, és a memóriahasználatról. Emlékeim szerint ez nem úgy működik, hogy a rendszer lefoglal mondjuk 1,5 GB-ot, a böngésző 2,5 GB-ot, és ott megette a fene az egészet, ha neked csak 4 GB-od van. Nincs szükség mindig mindenre, ki lehet dobálni ideiglenesen dolgokat, ha kell a hely. Akinél mondjuk 8 vagy 16 GB RAM van, annak úgy tűnhet, mintha ennyi még éppen elég lenne. Valahogy mégis elfut a rendszer (Windows 10) és egy böngésző pár megnyitott lappal viszonylag gördülékenyen még 2 GB (!) mellett is. Kevésbé gördülékenyen kevesebbel is megelégszik YouTube videók tanúsága szerint. De nem szeretnék most erről vitázni.
2022. febr. 14. 11:00
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

2gb mellett a windows önmagában sem fog gördülékeny lenni, nem, hogy a böngészés, ami az egyik legmemória igényesebb foglalkozás. Nekem perpill 8 van a gépben, volt már 16 is. Az én alap dolgaimhoz elég a 8, de semmi extrára nem lehet már mellette gondolni. Még épp ellehet böngészni, de játszani és böngésző nyitva már nono.


Te tudod mit akarsz, 16gb az új 8gb. Ha játszani akarsz, olyan játékokkal, amik igénylik, akkor kell a 16. Ha csak youtubet akarsz nézegetni, akkor elég a 8 is. De 2, az semmire. 4 is arra, hogy bootoljon a windows, ha böngészni akarsz már lassú lesz.

Been there, done that.

2022. febr. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!