Siemens NX hardver igény?
Sziasztok!
Siemens NX felhasználólk segítségét kérném. Új gépet állítok össze és a videokártyán dilemmázok sokat. A leglényegesebb és egyben legdrágább alkatrésze a gépnek. Nem akarok Quadro kártyát venni viszont jó lenne tapasztalatból leszűrt tanács tőletek, hogy mégis mi lenne a legjobb ár/értékarányú videókártya amivel tudnék már jó biztonsággal dolgozni. Az alkatrész szám igen változó de van hogy eléri a 3000 db-ot is. Nem ismerem annyira az RTX-es kártyák teljesítményét, és tudom hogy elforgatja a modelleket egy GTX660 is, de az már édes kevés a hatékony munkához. Azért nem akarok quadro kártyát venni, mert nem csak tervezésre használnám és így azok az ár/érték aránya nem a legjobb. Ja és asztali munkaállomás lesz nem laptop.
Szinte akármelyik gamingre szánt kártyával lehet.
Nézd meg a TheVR videóját hogy mi is az a Quadro úgy önmagában.
Az azonos generáción belül sok eltérés nincs a Quadro és GTX/RTX kártya között.
Egyébként ennyiért használt GTX1080Ti vagy talán kifogható RTX2070.
Nyílván utóbbi újabb és hardveresen jobb a támogatottság, előbbi régebbi 1-5%-al erősebb de azt te magad is át tudod hidalni a 2070-el.
Köszi a választ.
Én is láttam a The VR videóját, de az nem válaszol a kérdésemre, ráadásul számomra semmi újat nem mond. A cégnél Quadrot használunk ki tudja mióta tudom mire való és miért jó ilyeneket használni. A videomegosztók is tele vannak olyan videókkal hogy mire lehet használni egy tervezői kártyát, csak az a baj hogy mindig minden teszt egy szemszögből közelít. Lehet-e játszani quadro kártyával. Azonban engem mindig az érdekelt lehet-e minőségben tervezni gamer kártyával pontosabban mi az a minimum ami még jól használható tervezői környezetben. Használ-e valaki CAD rendszerhez 2070, 1080, 1660Ti vagy hasonlót és tud-e dolgozni velük. Nem "szerintem" tud-e hanem igen konkrétan ilyet vagy ilyet használok tudok vele dolgozni simán, vagy ezt használom de kompromisszumokkal. Abból indulok ki hogy nem csupán specifikusan tervezésre összerakott gépben ár/teljesítményben olcsóbb gamer kártyát venni mint tervezői kártyát. Csak azt nem tudom ennek tükrében melyik az amelyik a legjobban megfelel ennek a követelménynek.
Mivel a Quadro kártyák ugyan arra a GPU-ra épülnek így nincs köztük különbség.
A lényeg az az, amit Pisti mond a videóban itt: [link]
Hardveres dolgok:
Az említett RTX4000-es Quadro ugyan azt a TU104-es GPU-t használja ami megtalálható az RTX2060/2070Super/2080/2080Super kártyákban, továbbá erre épül a Quadro RTX5000 is.
A Quadro RTX4000 lényegében egy RTX2060 teljesítményét nyújta, az általam javasolt RTX2070 ugye ennél erősebb.
Az RTX2070 TU106-os GPU-ra épül, aminek a mondjuk úgy rokona az RTX3000-es Quadro.
A másik érdekesség, ha az előző példánál maradunk, akkor míg egy RTX2080-ban is maximum 8GB VRAM található akárcsak az RTX4000-nél, de az RTX5000-nél már 16GB van, de az a Quadronál mindig is így volt, hogy a vele teljesítményben megegyező GeForce kártyához képest 2x annyi VRAM-ot kap, ugye ez tervezői szempontból nem keveset számít.
Szoftveres dolgok:
Viszont driver szinten már más a helyzet, a GeForce kártyákhoz megvan a saját kis drivere az NV-nek, 1 fajta folyamatosan frissülő.
A Quadro kártyákhoz viszont különböző driverek érhetőek el a felhasználást tekintve, tehát ha valaki tervezői programot használ vagy minőségi videó renderelést akar, netán valaki más animációs alkotásra használja, ezekhez mind-mind külön driver érhető el megadott programokhoz, hogy a legutolsó kis hajszálnyi izzadságot is kipréselje a GPU-ból teljesítmény/minőség szintjén.
Összegséz:
A GeForce és Quadro kártyák azonos családon belül, teljesen megegyező GPU-t használnak. A Quadrohoz használt GPU-k tűrőképessége nagyobb, jobbra sikerült az anyaghasználatuk, kevesebbet hibáznak mondjuk egy renderelési folyamatban mint a GeForce kártyák. Ettől függetlenül, a gaming kártyákkal is ugyan úgy meg lehet csinálni mindent amit csak akarsz, akár a Quadroval csak ugye a GeForcehoz nincs külön driver az adott programokhoz a Quadronak pedig van.
Saját tapasztalat:
Villanyszerelőire járok, amikor épp a megvilágítási tervezést vettük akkor mondott a tanár egy programot amit ki lehet próbálni egész nyugodtan, már ha bírja az ember gépe.
Nekem csak egy GTX1060 6GB (GP106-os GPU) kártya maradt kéz alatt, i5 11400-al, 16GB RAM-mal.
Alapvetően nem egy egetrengető program, DE ez olyan tervező program amihez egy RTX kártya illene mivel a lámpák amik valós adatai és valós lemért/kiszámolt értékei vannak beleültetve így kvázi valós időben számoltatja a GPU-val a fényt, tükröződést (értsd a között is különbséget kell tennie, hogy fehér az adott szobában a fal színe vagy épp lila, és az milyen mértékben veri vissza a fényt).
Az első folyamat nem egetrengető mert 2D és 3D nézet között lehet váltani, a tervezési folyamat 2D-ben ugye egyszerűbb a annyira nem használja a gépet igazából amíg leraksz pár dolgot a "mezőre", de a legvégén ő készít neked egy 3D-s képet (akár egy egész városról is meg lehet csinálni) éjszakai fényekkel, felkapcsolt lámpával és mindenhol meg lehet nézni, hogy az adott környezetben az adott lámpa megfelelő-e a mindennapoknak vagy célszerű másmilyet odatenni inkább.
A kis 1060-at megeszi reggile a program nálam amíg kikalkulálja a fényeket, de ez is ugyan úgy elvégzi hiába nincs hozzá tervezői driver, ugyan úgy képes végrehajtani amit egy Quadro melyet ilyen felhasználásra szántak.
Az más kérdés, hogy közben 2x is elmehetek WC-re, meg 2 alszok mire végez az egésszel, de ettől függetlenül úgyan úgy megcsinálja.
És nem, ezzel nem arra akarok kilyukadni, hogy a hasonló teljesítményű ugyan úgy GP106-os GPU-val szerelt Quadro akkor nem rohadna le alatta, de az is lerohadna, az is nagyjából ugyan annyi ideig csinálná, de jóval pontosabb számításokra lenne képes a megfelelő driverrel.
Off topic:
Mik ezek a lepontozási hullámok?
Melyikőtöknek szorítja ennyire a gatya a szorítani valót?
Na erre voltam kíváncsi. :-) A quadro teljesítményekkel tisztában vagyok és ahogy mondod nem az alkatrészek hanem a szoftveres támogatás az ami a munka felé billanti a tervezői kártyák mérlegét.
Mivel nem munkaállomást kell hogy összeépítsek újra hanem vegyes felhasználású gépet nem akarok egy 2060-as teljesítményű kártyát belepakolni a gépbe 100000 Ft-al több pénzért. Ezért lettem volna kíváncsi arra hogy gamer kártya az adott driverrel mire képes tervezői környezetben hogy valamilyen arányt fel tudjak állítani a használhatóság és a pénz között.
Sajnos akkora teljesítményű gépet nem tudok építeni mint ami bent van az irodában. 1060, 1160Ti kiesett így abból amit mondtál. Árakat figyelve még használtan is soknak tartom a 2070 árát, újonnan meg ritka mint a fehér holló. Újonnan most 240e az RX6600XT ára, nagyon hajlok effelé kártya felé de nem imerem az AMD kártyákat, sosem volt. Nem tudom milyenek. A siemens sezrint nincs gond az AMD kártyákkal CAD rendszerükben de ennyi az infóm.
A lényeg igazából az hogy sokkal kevesebbet hibázik rendelési folyamatban, alapvetően ugye a sima George kártya is megcsinált ugyan úgy, talán 20 perccel tovább tart neki, (sajnos quadrot nem áll módomban kipróbálni, főleg olyat ami a 1060-am rokona) de semmivel se jobb annyival mint amennyi a felára.
AMD-vel is ugyan úgy meg lehet oldani ezeket a dolgokat, de jelenleg arra nem tudok ennyire részletes példát mondani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!