Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hangos lett a merevlemez,...

Hangos lett a merevlemez, aztán magától megszűnt a zaj a legközelebbi gép bekapcsoláskor. Mi okozhatja ezt? Kell aggódnom a biztonsága miatt? [Bővebben lent]

Figyelt kérdés

A minap kékhalált kapott a gépem (asztali PC - Windows 10 Home 21H2), ez után persze a gép újraindult és miután bebootolt a rendszer hangos kerregő, kaparó hang jött a HDD-ből. Fogtam, gyorsan feltelepítettem a HDSentinel nevű programot, az nem írt semmilyen S.M.A.R.T hibát, minden kiválóan működik, 100% kondíció, 100% teljesítmény. Nem is éreztem semmilyen teljesítménybeli romlást, semmilyen fagyást vagy akadást, minden a megszokott módon működött csak hangos volt a lemez.


Ma nem rég bekapcsoltam a gépet, bekapcsolás után pár másodpercig halk cirippelő hangot adott még ki aztán abbamaradt, mondhatni magától megjavult, olyan mint előtte, semmi hangja nincs szinte.


HDSentinel továbbra is hibátlannak jelez mindent, nincs hibás szektor, minden oké.

Egy 2.5 éves, 7200 rpm-es 1TB-os Seagate Barracuda lemezről van szó.


Mi okozhat ilyet egy HDD-vel?

Tudom, hogy a felhangosodó merevlemezek általában nem jeleznek jót, de itt nem volt semmi hiba és a zaj is csak úgy rejtélyes módon magától megszűnt.



2022. febr. 5. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztonsági mentés mindig legyen. Családi képeket mindig legalább 2 helyen tárolunk. Így aggódni nem kell. A kérdés másik felére nem tudok érdemleges választ adni, nincs tapasztalatom.
2022. febr. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálam ugyan így csinált, csak az én lemezem 8 éves. Most rendben minden, de azért vettem egy külső hdd-t, arra kimásoltam a fontos cuccaimat, és csak akkor kötöm gépre, amikor használni akarom. Amúgy nekem is 100/100-at ír a sentinel, de erre sem lehet hagyatkozni teljesen. Biztonsági mentés a kulcsa az adatvesztés elkerülésének.
2022. febr. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2 Az èn 900 napos vinyóm is 100/100-as mègis eltűnik róla minden rendstertelen időközönkènt. Úgyhogy a százalèk nem mindig ad pontos èrtèket. De mèg arra jó hogy rárakok 1-2 filmet amit èppen meg akarok nèzni.
2022. febr. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
900 nap az az üzemidelye, vagyis nèhány napja van mèg a 900 napig.
2022. febr. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#3 ezért írtam, hogy nem lehet teljesen ráhagyatkozni az adott értékekre. Nekem nem tűnnek el róla adatok, azért használom még.
2022. febr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 Nekem azt szokta csinálni hogy formázatlanként kezeli mint ha új lenne mikor bedugom, meg volt hogy nem tudtam megnyitni mert azt a hibaüzenetet kaptam hogy hozzáférés megtagadva. Én próbáltam több merevlemezházzal is és dokkolóval is illetve mikor elkezdtedd megkattanni éppen benne volt a laptopban.
2022. febr. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ott akkor nagyobb probléma van, mint nálam.
2022. febr. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Továbbra is minden oké, úgyhogy nem tudom mi lehetett, de ezek szerint akkor nem volt olyan veszélyes.

2022. febr. 10. 19:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!