Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD 6600U/6800U CPU-s laptopok...

AMD 6600U/6800U CPU-s laptopok mennyibe fognak kerülni?

Figyelt kérdés
Van esetleg erről info? Én egyedül a gamer laptopoknak találtam saccolt árát, de a mezei laptopról nem találtam.

2022. jan. 11. 08:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Teljesítmény alapján a mostaniakhoz viszonyítva 300 és 350 ezer.
2022. jan. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ettől félek én is, 200-250e fele jobban tetszene.


Ja és:

[link]

[link]

system memory type: ddr5


én ezt úgy értelmezem, hogy csak ddr5 ram mehet bele ami drágább mint a ddr4

2022. jan. 11. 11:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Így van.

Ez a 6000 széria nem helyettesítőként érkezik, hanem az 5000 széria fölé jön, kb kiegészíteni azt. Meg gyakorlatilag a magok amúgy ugyanazok. Zen3+. A + pedig csak annyit tesz, hogy a 7nm gyártóegységet olyan jól belakták a TSMC-nél, hogy már lehet rajta 6nm is gyártani. Tehát IPC növekedés nem várható, hőmérsékletjavulás talán... igazándiból mivel kisebb chipet tudnak gyártani, így úgy döntöttek, hogy mégsem teszik ezt, inkább ráraknak egy értékelhető grafikát. Jó döntés született szerintem, ez sokat segít a laptopoknak. És pontosan ezért kell a DDR5, hogy ki lehessen használni a jobb grafikát, és ne legyen korlátozó a RAM sebesség. Háttőő... mhz-ben jók, de a késleltetések miatt ezek az első DDR5 memóriák még kb a 2400-2666 mhz DDR4-gyel versenyeznek.


Szóval nem egy új széria ez a 6000. Csak van pár olyan változás, ami miatt nem lehet már berakni az 5000-esek közé (kivéve azt a 3-at,amik 5#25 sorozatszámmal jönnek. Azok valszeg maradnak is DDR4-esek)

2022. jan. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!