Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez lehet HDMI kábel probléma?

Ez lehet HDMI kábel probléma?

Figyelt kérdés

Van egy videókártyám (gtx 1080 oc) azon van 1 hdmi kimenet, arra rá van kötve a monitorom.

A hdmi kimenet mellett van 3 display port kimenet.

Az egyikre rá van dugva 1 display port - hdmi átalakító.

Arra rá van dugva egy 10 méteres hdmi kábel.

Arra rá van dugva a TV-m.


Ez a tv eleinte tökéletesen működött, a gépről áthúztam rá amit ott akartam nézni, semmi probléma. Talán 1-2 hónapig volt ilyen jó.


Aztán elkezdett egy kicsit vízszintes vonalakkal furán baszkodni a kép... miközben néztem a dolgokat rajta.. és elkezdett elsötétülni.


Tehát nem lehetett rajta végig nézni egy 10 perces videót se, mert néhány másodpercente elfeketedett a képernyő.


Ma már ott tartunk, hogy be se jön semmi, nincs jel felirat lebeg a képernyőn. Vagy ha esetleg egy másodpercre bejönne a kép, azonnal el is megy.


Videókártya driverek rendben.


Viszont a kábel, és az átalakító sem "arany bevonatú" meg hát olcsó volt mindkettő.

A hdmi kábel 2470 ft volt, az átalakító 2502 ft.


Egyébként ezekről beszélek

kábel [link]


átalakító [link]


Egyébként most nézem.. Ezek egy picit átbasztak engem. A képeken olyan arany színe van hogy teljesen egyértelmű, én meg itt akárhogy nézem, rohadtul szürke az egész. Talán ha nagyon erőltetem a szemem egy pici arany árnyalatot bele lehet képzelni a dologba. De szürke mint az életem.


Szerintetek mi lehet a probléma?



2022. jan. 7. 08:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Közvetlen a HDMI portban van kép a tévén? Amúgy simán lehet a kábel is, az én olcsó kínai kábelemen se megy át 1080p 50/60 Hz, csak 1080p 24 Hz és 1080i 25/30 Hz és 720p 50/60 Hz. Bár a 24 pont jó filmezéshez, az online streamek jelentős része pedig 720p, szóval egyelőre nincs vele gondom. De elsősorban az átalakítóra gondolnék, mert mint írtad, vízszintes csíkok lettek a képen, na ilyet a HDMI nem csinál, mert digitális, nem analóg, úgyhogy az átalakítás folyamatába zavarhat be valami szerintem.
2022. jan. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Próbálgasd! Dugd be a monitorod hdmi kábelét az átalakítóba, a TV hdmi kábelét pedig a hdmi csatlakozóba a videókártyán. Ebből rá tudsz jönni hogy a hdmi kábel vagy az átalakító rossz-e!


Ha ez se segít akkor a gépet és a monitrod kösd össze a tv hdmi kábelével még az is tesztelhető.


#1 tudtom szerint a displayport is digitalis jel. De az átalakító tud a legkönnyebben elromlani szerintem is.

2022. jan. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Átalakítás során a displayporton keresztül natív HDMI adat kerül továbbításra. Van erre valami szép szabványnév. Lényeg az, hogy a videokártya felismeri, hogy a kábel másik végén nem DP, hanem HDMI eszköz van, így HDMI szabvány szerint küldi a jeleket a DP portjára.


A HDMI-t és a DisplayPortot két egymástól különálló szervezet fejleszti, szabványosítja. Örömteli, hogy ennek ellenére sikerült ilyen egyszerűen áthidalni a dolgokat. Szóval az átalakító az ebben az esetben egy full passzív cucc, ami fizikailag csinál DP-ből HDMI csatlakozást. Az adat részét a videokártya oldja meg.

Veszteség itt lényegében nincs, az átalakítóban nincs, ami elromolhatna, rossz minőségű lehetne.


FHD minőségű képet elvileg 20 méterre kéne tudnia vinni a HDMI kábelnek, szóval én sem értem sajnos, hogy miért vész el a jel. Amit tapasztalsz az egyértelműen a távolság okozta jelveszteség probléma. Ezek elvileg komoly bevizsgáláson átesett kábelek, így még ha 1.4 szabvány, akkor is tudnia kéne az FHD-t 20 méterre. 😕 10-re meg pláne.

Esetleg annyit tegyél meg, hogy minél távolabb rakod a hálózati (áram) vezetékektől, konnektoroktól.


Az aranyozott csatlakozónak semmi jelentősége a jelminőség szempontjából digitális jelnél. Régen, analóg jelnél volt, hiszen ott nem volt mindegy a szinuszgörbe adott pillanatban hol volt, és sok veszteség volt a csatlakozásoknál, így az aranyozottság javított a minőségen. A digitális kábeleket (mint a HDMI v FP) tehát csak marketing miatt aranyozzák, mert az embereknek a tudatában benne ragadt ez a beidegződés, hogy „jobb”. Valójában digitális jelnél semmit sem számít, hiszen csak a jel váltakozásából jön adat (1 és 0). Az meg teljesen mindegy, hogy picit 1 vagy nagyon 1.


Távolsággal vannak gondok. Csak hogy maradjunk digitálisnál, az USB2 kábel pl 5 méterig jó csak, USB3 3 méter, USB3 40gbps meg max 10 centi 😃

Ezek a távolságok jelismétlők közbeiktatásával tetszőlegesen növelhetők. HDMI-nél is vannak aktív jelismétlős kábelek. De 10 méterre elvileg nem kéne jelismétlő... szóval hacsak tényleg nem zavar be valami, nem egy szar szigetelésű kábel, akkor 10 méteren rendben kéne lennie 😕


Sajnos nem értem mi miért van ez nálad.

De persze, próbálkozz azért az átdugással is. Átalakító is lehet vacak, bármennyire faék cucc. Egyszerűen a szabvány és a megfeleltetési rendszer normál esetben kizárja azt, ami nálad történik. Valaki súlyosan hibázott...

2022. jan. 8. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Úgy tűnik, hogy magával a TV-vel volt a baj. Legalábbis kicseréltem a TV-t egy másikra, és azon most úgy tűnik szépen tartja magát a jel, max 10 percente megy el a kép 1x egy félmásodpercre.


De legalább megtudtam egy csomó mindent a HDMI kábelekről a válaszaitokból, ez a tudás nem vész el :D

2022. jan. 8. 08:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!