Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az alaplapról?

Figyelt kérdés

[link]

Össze szeretnék rakni egy számítógépet. Az összerakáshoz megvannak az ismeretek, ráadásul nem 20 perccel ezelőtt a youtuberól. P4-es korszakban szocializálódtam :D

Tervem egy új konfig az i3-as 4gb ramos 2013-as laptopom mellé/helyett. Végösszegnek valahol 220-230e bruttó tájékán kellene végződnie, ennyit szánok rá.

AMD konfigurációt szeretnék a kedvezőbb ár-érték arány miatt, de meggyőzhető vagyok.

Valamilyen Ryzen 5 processzorral.

Irányító szempontok:

-Alaplapba szerelhető m.2-es háttértárat szeretnék bele, 240gb elég lesz szerintem. Kap majd egy merevlemezt is.

-Jó lenne, ha ebbe a keretbe beleférne egy 50e körüli videókártya is, olyan amit érdemes megvenni gta5 és egyéb fsp játékokhoz. Tisztában vagyok vele, hogy ez nem az idő és nem az az ár amiért ezek a játékok fullon futnak 4k-ban, de azért vigye őket valamilyen alacsonyabb beállításon.

-16gb DDR4 ram 3200mhz-en

-Maradjon az alkatrészekben tartalék, támogatottság a későbbi fejleszthetőség érdekében.



2021. dec. 21. 16:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
TDP helyett TBW*
2021. dec. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Marad benne az i5-ös processzor, sőt inkább mégis a TUF lapra fogom szerelni. Jövő nyáron kap egy jobb videókártyát, ha a GeForce GTX 1050 Ti-t kinövöm. A lelki béke miatt meghagyom a lehetőséget még egy 2x8gb-os RAM kit vásárlására.



Szerintetek vészesen emelkednek majd az árak az újév miatt? Áttolnám ezt a gépvásárlást januárra, hátha jön addig valami új igény, elgondolás azért kérdezem.

2021. dec. 22. 11:55
 13/13 anonim ***** válasza:
A legnagyobb befolyásoló tényező jelenleg inkább a forint árfolyam, és nem az ilyenkor szokásos magasabb hardver árak.
2021. dec. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!