Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek a "hajtogath...

Mi a véleményetek a "hajtogathatós" laptopról? (2in1/tablet-laptop)

Figyelt kérdés

pl: [link]

bár fogalmam sincs, hogy mire használnám tablet formában, elég érdekesnek tűnik


Szerintetek megéri/ti vennétek ilyet?

Illetve akinek van hasonló laptopja, van ennek valami hátulütője?


2021. dec. 17. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Én csak egyetemi jegyzetelésre tudnám elképzelni, vagy esetleg tanításra.

De más szituációt nem tudnék mondani ahol kijönne a valódi előnye.

Ha látsz benne fantáziát megéri, ha nem akkor azonos teljesítményt megkapod kb. 50 ezerrel olcsóbban.

2021. dec. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem Windows-os tabletem van, ami hasonló kategória, talán könnyebb, és kisebb. Évek óta megvan, teljesen jól használható, többnyire fekve szoktam böngészni asztali böngészővel és kiegészítőivel, amit más rendszerű tableten nem tehetnék meg. Csak ajánlani tudom, bár ez nem a konkrét eszközre vonatkozik, bár jónak tűnik.
2021. dec. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1# igen csak arra használnám (jegyzetelés), és valóban akár 200e ért megkapnám ugyan azt a hardvert


2# köszi

2021. dec. 17. 21:00
 4/5 anonim válasza:

Nekem a sulimban a tanáraim ilyen hajtogatós (Lenovo Yoga) laptopokat használnak tanításra.

A tanár óra elején tükrözi a projektorra a képernyőjét, és valami Lenovohoz készült Apple Pencil koppintással ír a képernyőjére, miközben a laptopot “sátor alakba” hajtja. Ilyen felhasználáson kívül nem hiszem hogy bármi értelme lenne.

Ilyen típusú laptopban az érintőkéoernyőt mondanám inkább hasznosnak. Igaz, nem volt még érintős laptopom, de próbáltam már a tanárok laptopját, és kényelmesebb volt odanyúlni a képernyőhöz, mint toutchpadozni.

Ha viszont Stylussal való (kézzel írott) jegyzetelésre használnád, akkor én szívesebben ajánlanék egy iPad Pro-t. A Windowsos laptopoknál eléggé nagy és érezhető a késleltetés a vonal és a toll között. Én pl. nem tudtam vele olvashatóan írni, míg egy 120 Hz-es iPad Prónál gyakorlatilag észrevehetetlen, és símán tudok úgy írni pár perc gyakorlás után, mint papírra. De szerintem menj be egy MediaMarktba és próbáld ki te magad.

2021. dec. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 Nekem nincs ugyan tollam, de szerintem ez nem a Windows-on múlik. Erős notebook és jó toll esetén ugyanolyan gyors, YouTube videók alapján, és inkább az Apple koppintott, mint fordítva, ha mindenképpen annak tartod. Évekkel az iPad Pro előtt is voltak ilyenek.

[link]

2021. dec. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!