Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régebbi Samsung q330 laptop...

Régebbi Samsung q330 laptop nvidia optimus "okos" videó kártyával hajlamos a vga hibára? Értem ez alatt ami nagyon sok laptoppal előjön hogy nincs kép már vagy 5. Laptopom így megy tönkre nem szeretnék megint bele futni

Figyelt kérdés
2021. dec. 13. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

Igen, hajlamos rá. Az összes hajlamos, amin dedikált GPU van. Ha szeretnéd ezt elkerülni, akkor integrált grafikás rendszert vegyél!!


Ha nincs játék, akkor bármi megfelelhet intel 8+ gen és AMD 3-4+ gen procis gépek közül (a kereted határozza meg az ajánlást. Lehet olcsósítani, ha nagyon szükséges, ez most a használtpiacról 120-140, az újak közül 180+ ezres kategória.)


Amúgy: a legtöbb dedikált GPU-s laptop a GPU halála után is működőképes lehet, csak ki kell iktatni a GPU áramellátását, vagy meg kell kerülni a GPU-t, így a processzor integráltjával működhet tovább a rendszer. Ezt hozzáértő szerviz meg tudja oldani.


Aztán persze vannak olyan gépek, ahol ez nem működik, és úgy van kialakítva, hogy kell a GPU, mindenképp azon tud csak képet adni. Azok ilyenkor kuka... esetleg ha szerencsés a helyzet, akkor tápellátási alkatrész ment csak tönkre, és a zárlat-hiba kijavításával továbbmegy a gép. Ha a GPU kakkant be, akkor viszont nem érdemes foglalkozni vele.

2021. dec. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 HakapiszikMatyi ***** válasza:
Igen, minden laptop hajlamos ilyen hibára, ahogy a "ma 10:27" válaszadó írta. Szerviz tudná megmondani, mit tudnak kezdeni vele. Lehet, csak egy "Újra golyózás" kell, de BGA csere, vagy teljes csere is lehet a megoldás. Maga, a hiba legtöbb esetben azért fordul elő, mert poros a gép, nem szellőzik rendesen. Én 3-4 havonta szétkapom, kitakarítom a laptopom. Paszta csere minimum évente. Szerintem megéri rászánni az időt. Laptopok esetében a megfelelő hűtés talán a legfontosabb dolog az élettartam tekintetében.
2021. dec. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha jól olvastam akkor ebbe van integrált és dedikált is és teljesítmény hatására vált át a 2 kártya között
2021. dec. 13. 11:22
 4/5 HakapiszikMatyi ***** válasza:
Ha van benne integrált, akkor a BIOS-ban be tudod állítani elsődlegesnek. A megfelelő Intel HD driver azért legyen fent a gépen.
2021. dec. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem elvileg automatikusan vált integrált és dedikált között mikor mennyire van terhelve akkor célszerű manuálisan integrált váltani mert az nehezebben megy tönkre? Vagy ha automatikusra van állítva és tönkre megy a videó kártya akkor már utólag nemtudom sehova állítani?
2021. dec. 14. 09:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!