Miért van az, hogy új 32 Gb sd kártya fomattálás után csak 28.8 Gb?
Hát ez így elég nagy katyvasz. A vásárló 32 Gigabyte kapacitást vesz, de csak 28.8 Gigabyte hely van számára. Számolhatunk SIvel vagy 1028-al, akkor is van ebben átverés és amikor valaki marketinget említ, gondolom erre utal.
Így aztán becsapva érzi magát a vásárló amikor megtévesztik a Gigabyte mértékegységgel. Ez egyértelműen a vásárlók megtévesztése, és csak magyarázkodás révén bizonyítgatják hogy 28.8=32. Ez nem korrekt, ugye informatikus szakik?
De korrekt, és az eddigi válaszokból az is kiderül, hogy miért és hogyan teszik. Sokan, sokféleképpen és részletesen elmagyarázták mi a helyzet, de neked csak odáig tartott az egész értelmezése, hogy a két szám nem ugyanaz, tehát téged átvertek.
Akkor inkább legyen így, és inkább igazat ad mindenki neked, mert kevesebb erőfeszítés egyszerűen elfelejteni ezt a kérdést, mint az érvelésre pocsékolni az időt. Igen, átvertek téged, jaj, juj, felháborító!
"Számolhatunk SIvel vagy 1028-al, akkor is van ebben átverés és amikor valaki marketinget említ, gondolom erre utal."
Éppen ez az, hogy nem, nem számolhatnánk akármivel.
SI-vel KELLENE számolni, mert ez a SZABVÁNY.
Csak van egy gond: bár a metrikus prefixumok már az 1930-as években decimálisan voltak használva (értelemszerűen, hisz például az, hogy kilo-, az a görög χίλιοι (chilioi) vagyis ezer; az hogy hekto-, az a görög ἑκατόν (hekatón), vagyis száz szóból származik), csak mikor az 1960-ban ezt szabványosították (a 11. Általános Súly- és Mértékkonferencián), akkor a számítástechnika - ami akkoriban az USA-ban (ahol ráadásul a birodalmi mértékegységrendszer még inkább árnyalta a helyzetet - ebből később a NASA-nak problémái is voltak a robotos Mars-missziónál) fejlődött viharos mértékben - már rosszul használta a memóriaméretek meghatározásánál (a mágneses háttértáraknál viszont nem!) és ez a hibás használat honosodott meg - a szabvány ellenére - a szoftvereknél is.
Én mennék felvonulni táblákkal a Kossuth térre tiltakozva ez ellen.
Meg az ellen is tiltakoznék hogy a Pí-t se ismerjük pontosan, azt is törvényben kéne szabályozni hogy 3,14 vagy csak 3,1 lenne törvény szerint.. :P
#15: Teljesen mindegy, hogy milyen a imperial mértékegységrendszer - az egy teljesen külön dolog, nem "szól bele" a metrikus rendszerbe, teljesen különálló.
Mint a számítástechnikában az 1024-es váltószámok decimális prefixumokként való használata is független az imperial mértékegységrendszertől - ez szimplán egy hibás, félrevezető szabványtalan gyakorlat.
#17: Nem, rosszul értelmezed.
Az 1024-es váltószám nem használható decimális prefixumként, mert úgy hibás, félrevezető, szabálytalan (nem szabvány!) a használata és ez nem az imperial mértékegységrendszer miatt van, hanem rossz megszokásból és a szabványrendszerek bürokrácia lassúságából.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!