Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van az, hogy új 32 Gb...

Miért van az, hogy új 32 Gb sd kártya fomattálás után csak 28.8 Gb?

Figyelt kérdés
Hogyan használhatnám a 32 Gb- ot megközelítő értékben, pl 31 Gb? Kisebb sd kártyán kevesebbet foglal le - valamire - itt miért nem elég annyi (pl pár száz Mb)?

2021. dec. 7. 11:55
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Hát ez így elég nagy katyvasz. A vásárló 32 Gigabyte kapacitást vesz, de csak 28.8 Gigabyte hely van számára. Számolhatunk SIvel vagy 1028-al, akkor is van ebben átverés és amikor valaki marketinget említ, gondolom erre utal.

Így aztán becsapva érzi magát a vásárló amikor megtévesztik a Gigabyte mértékegységgel. Ez egyértelműen a vásárlók megtévesztése, és csak magyarázkodás révén bizonyítgatják hogy 28.8=32. Ez nem korrekt, ugye informatikus szakik?

2021. dec. 10. 21:49
 12/21 anonim ***** válasza:
72%

De korrekt, és az eddigi válaszokból az is kiderül, hogy miért és hogyan teszik. Sokan, sokféleképpen és részletesen elmagyarázták mi a helyzet, de neked csak odáig tartott az egész értelmezése, hogy a két szám nem ugyanaz, tehát téged átvertek.


Akkor inkább legyen így, és inkább igazat ad mindenki neked, mert kevesebb erőfeszítés egyszerűen elfelejteni ezt a kérdést, mint az érvelésre pocsékolni az időt. Igen, átvertek téged, jaj, juj, felháborító!

2021. dec. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

"Számolhatunk SIvel vagy 1028-al, akkor is van ebben átverés és amikor valaki marketinget említ, gondolom erre utal."

Éppen ez az, hogy nem, nem számolhatnánk akármivel.

SI-vel KELLENE számolni, mert ez a SZABVÁNY.


Csak van egy gond: bár a metrikus prefixumok már az 1930-as években decimálisan voltak használva (értelemszerűen, hisz például az, hogy kilo-, az a görög χίλιοι (chilioi) vagyis ezer; az hogy hekto-, az a görög ἑκατόν (hekatón), vagyis száz szóból származik), csak mikor az 1960-ban ezt szabványosították (a 11. Általános Súly- és Mértékkonferencián), akkor a számítástechnika - ami akkoriban az USA-ban (ahol ráadásul a birodalmi mértékegységrendszer még inkább árnyalta a helyzetet - ebből később a NASA-nak problémái is voltak a robotos Mars-missziónál) fejlődött viharos mértékben - már rosszul használta a memóriaméretek meghatározásánál (a mágneses háttértáraknál viszont nem!) és ez a hibás használat honosodott meg - a szabvány ellenére - a szoftvereknél is.

2021. dec. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
58%

Én mennék felvonulni táblákkal a Kossuth térre tiltakozva ez ellen.

Meg az ellen is tiltakoznék hogy a Pí-t se ismerjük pontosan, azt is törvényben kéne szabályozni hogy 3,14 vagy csak 3,1 lenne törvény szerint.. :P

2021. dec. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Alex Fly ***** válasza:
@13: Már megbocsáss, de nem mindenhol az SI a szabvány; konkrétan pl. a mai számítástexhnika őshazájának tekinthető Egyesült Államokban sem ezt, hanem az "imperial" mértékegységrendszert használják. És attól, hogy az SI az elterjedt és széleskörűen alkalmazott bináris alapú prefixek helyett kitalált egy új rendszert, ők még nem fogják egy csapásra elfelejteni amit addig megalkottak és áttérni egy számukra idegen nevezéktanra. És ha bináris rendszerben számolsz, akkor a decimális hatványok használhatatlanok.
2022. márc. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

#15: Teljesen mindegy, hogy milyen a imperial mértékegységrendszer - az egy teljesen külön dolog, nem "szól bele" a metrikus rendszerbe, teljesen különálló.


Mint a számítástechnikában az 1024-es váltószámok decimális prefixumokként való használata is független az imperial mértékegységrendszertől - ez szimplán egy hibás, félrevezető szabványtalan gyakorlat.

2022. márc. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Alex Fly ***** válasza:
@16: tehát te is beláttad: "Mint a számítástechnikában az 1024-es váltószámok decimális prefixumokként való használata is független az imperial mértékegységrendszertől" Ezek kifejezetten a bináris adatok kezeléséhez lettek kitalálva és semmi közük a megegyező nevű decimális SI prefixumokhoz. Éppen ezért nem kellene összekeverni vele. Teljesen más szabvány...
2022. márc. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

#17: Nem, rosszul értelmezed.


Az 1024-es váltószám nem használható decimális prefixumként, mert úgy hibás, félrevezető, szabálytalan (nem szabvány!) a használata és ez nem az imperial mértékegységrendszer miatt van, hanem rossz megszokásból és a szabványrendszerek bürokrácia lassúságából.

2022. márc. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Mivel a 32-ből már levonták a VÁM-ot így lett 28.8 :P
2022. márc. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Alex Fly ***** válasza:
@18: csak azt felejted el, hogy a mai számítástechnikát nem a bürokraták hozták létre, hanem pomt fordítva: a bürotrácia a technológia mögött kullog igen erősen lemaradva. És a kialakulásakor ez még inkább így volt... A fejlődés nem úgy történt, hogy kitaláltak valami szabványt és ahhoz alkalmazkodik mindenki, hanem fordítva: a jelenlegi technológia nagy részben konvenció, ajánlás és "ipari szabvány" - amelyeket esetleg idővel megtalál a bürokrácia és írott szabvánnyá válik (sok esetben akkor, amikor már elavultnak számít). Ugyanez a helyzet az általad védett prefoxumok esetében is. Miután kialakult, elterjedt és évtizedek óta használtuk, jött pár nagyokos, aki kitalálta, hogy tulajdonképpen eddig mindenki szabálytalan volt és mostantól egy csapásra mindenkinek át kell térnie az általuk kitalált új terminológiára. Akárhogyan is erőlködik az SI, a címzések akkor is a kettő hatványai szerint működnek és nem a tízes számrendszerben. 10 bites címzés esetében 1024 címed lesz, nem pedig 1000.
2022. márc. 22. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!