Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szükséges tisztítani a laptopo...

I.B.T. kérdése:

Szükséges tisztítani a laptopomat?

Figyelt kérdés

Acer nitro 5 (ryzen 7 4800h/8 giga RAM/gt 1650ti) laptopom van. 8 hónapja használom és vigyázva van rá. Viszont a ventilátoron látok port kivülről. Nem sokat. Viszont mivel ezt használom munkára is ezért nem engedhetem meg, hogy napokra elvigyem tisztíttatni. Az üzletben 3-4 napot mondtak mire megcsinálják. Legnagyobb terhelésen, amire ki van téve (játék) a következő hőprofilok születtek fél óra játszás után:

CPU: minimum 56 oC/ maximum: 87 oC átlagosan 75-80 oC

GPU: minimum 41 oC/ maximum: 60 oC átlagosan 55 - 60 oC.

Miután kikapcsoltam a játékot 1 perc alatt lement a hőmérséklet 54-re.


Sűrített levegővel el lehet laptopoknál érni bármit? Nem lesz baja?

Mikor feltekerem maxra a ventilátorokat 15 centiméterre is simán lehet érezni, hogy fújja a levegőt.



2021. nov. 26. 20:47
 1/4 A kérdező kommentje:
Jah és van rajta garancia viszont nincs a közelben acer szaküzlet sajnos.
2021. nov. 26. 20:48
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Eszedbe ne jusson sűrített levegőt befújni a laptop szellőzőnyílásain! A tisztításhoz szét kell szedni, és ha már szét van szedve, átpasztázni.
2021. nov. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

8 hónap után azért még csak nem kell pasztázni...


A hátlapot kell csak leszedni, és kiporolni egy állati szőr ecsettel (nem töltődik fel). Kompresszort én se javaslom, csak ha tud nagyon kis nyomással fújni.

A hátlap leszerelése még nem jár garanciavesztéssel. És végre valami hasznosra is felhasználhatod a védettségi igazolványodat (szétpattintás)

[link]

2021. nov. 27. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%

Nyomj egy tesztet pl Cinebench és Furmark egyidőben. Nézd a hőmérsékletet és a frekvenciáját. Ettől durvábban nem lesz meghajtva kb soha.


Pasztázás nem feltétlen szükséges ha fiatal a gép.

Viszonyításként az én réggebbi 2015 ös nem gamer laptopom soha nem volt pasztázva és ma is bírja hüteni magát elég jól. Igaz ez csak valami 50-60 wattot éget.

2021. nov. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!