Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem tudom biztosan, hogy jól...

Nem tudom biztosan, hogy jól van e beállítva az 5.1-es hangzás a Realtek HD hangkezelőben?! A hangrendszer: Logitech z906.

Figyelt kérdés

A probléma az , hogy a hátsó hangszórók csak akkor szólnak, ha a realtek driverben 7.1 re állítom a hangzást. Ha 5.1-re, akkor a hátsó hangfalak nem szólnak. Meg amúgy is, nem tudom h jól van e nálam belőve az 5.1. Pl. filmeknél, sztem olyan is szól a hátsókból aminek nem kéne. pl. ha előttem megy a beszélgetés, a hátsóból is ugyanúgy szól, pedig az előttem zajlik. Vagy youtube, 5.1 tesztnél, ami a jobb oldali, meg a bal oldali elsőben megy hang, az a hátsóban is szól, pedig csak a hátsónak kéne szólnia. Játékban talán jól működik, de csak ha 7.1-re állítom. Ha 7.1re állítom a realtek tesztnél, ha a hátsókra kattintok, csak ott szól, tehát az rendben van, de miért 7.1re kell állítani? 5.1es youtube filmrészleteknél, meg szól a hátsóban az is ami nem is a hátam mögött van, ugyanolyan hangerővel mint ami az első jobb-bal hangfelekben szól. előre is köszönöm a segítséget (amúgy ez a jelenség, az összes 5.1es hangfalamnál jelen volt)

Pc-n használom:

i73770k

gtx 1070

asrock z77 extreme4

16gb ram

a bekötések elvileg jók, nem volt fejtörős, és nem is ma kezdtem. sztem azzal nem lehet baj.



2021. okt. 28. 22:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Mert nem hátsó hangszórók vannak 5.1-ben, hanem oldalsók. Legalábbis a Realtek szerint. Így a hátsók csak 7.1-nél fognak szólni. Állítsd át azt a kimenetet amibe a hátsó pár van kötve oldalsóra a driverben, vagy ha 6 jackes az alaplapod, akkor az oldalsó kimenetébe dugd át, akkor szólni fog. Ne aggódj a Realtek elnevezései miatt, a hangot kiadó programok jól fogják használni a hangszórókat, amennyiben az is 5.1-re van állítva, az fog jönni hátulról aminek kell.
2021. okt. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!