64 bites procival rendelkező gépre lehet-e 32 bites Windows XP-t vagy bármilyen más 32 bites oprendszert rakni?
A 32-bites rendszer csak akkor felejtős, ha 4 GB RAM-n vagy annál több van a gépedbe. Mart sajna a 32-bites rendszer összesen csak 4 GB mmeóriát tud megcímezni és ebben minden benne van (rendszermemória, video RAM, cache memóriák, stb..).
Nekem 4 GB ram-om van + 1 GB video RAM szóval nem is kérdéses, hogy 64-bites Windows 7-et használok emellett természetesen fent van még a 32-bites XP is.
Maga a 64 bites rendszer működése ugyan gyorsabb, de a 64-bitre írt programok teljesítménytöbblete engem nem igazán győzött meg.
persze, csak a windows xp egyetlen egy magot képes kihasználni, mert 2001-ben amikor késztítették a kernelt, se híre se hamva nem volt még a két magnak civil felhasználásban.
több magnak épp az lenne az értelme, hogy nem egy magot nyúzol 100%-on, hanem felosztod a szálakat.
Na most ha XP-t futtatsz rajta, és tartósan aránytalanul terheled a 0. számú magot, amíg a többi nullán jár, ki fogod nyírni a procit! (a nyákja is elrepedhet, mert nem egyenlően melegszenek a magok)
Útólsónak:
Ez amit mondasz egyszerűen nem igaz. A Windows XP Professional kezdetektől fogva fel van készítve a több processzor támogatására. Egyedül a Home Edition támogatott csak 1 processzort, de a Service Pack 2 -ben már ezt a korlátot is feloldották.
Gondoljunk csak bele: régen is voltak több processzoros alaplapok (Intel Xenon, Itanium vagy AMD Opteron). Ezek a több magos processzorok előtt már javában léteztek, és már a Windows 2000 Pro is ki tudta őket használni ezek szerver változatairól már nem is beszélve.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!