Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Garanciában cserélt termék...

Garanciában cserélt termék esetében megújul a garancia?

Figyelt kérdés
Tavaly szeptemberben vettem egy NZXT X63 vízhűtést, ami most elromlott. Felvettem a kapcsolatot az NZXT ügyfélszolgálatával, akik vállalták, hogy cserélik a terméket, viszont azt írták, hogy a garancia nem újul meg, hanem változatlanul folytatódik az eredeti vásárlás dátumától. Én úgy tudom, hogy, ha a terméket kicserélik akkor a garancia is megújul. A kérdésem az lenne, hogy mi az igazság?

2021. szept. 28. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha cserélik, akkor megújul, mert egy teljesen új terméket kapsz. Javításnál annyi nappal meghosszabbodik, amennyit javítás alatt töltött.
2021. szept. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Értelemszerűen igen: a garancia azt jelenti, hogy a gyártó (vagy forgalmazó) felelősséget vállal x időre (szavatossági idő), hogy a terméked megfelelően fog működni rendeltetésszerű használat mellett. Értelemszerűen, ha önhibádon kívül egy másik terméket kapsz (garanciális csere / elállás / 3 vagy 14 napon belüli bármi), akkor az új terméktől lenullázódik az idő, hiszen akkor kezded használni.
2021. szept. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem volt mással ue. Nem új termékként vették, hanem folytatódott. Talán egy dvdrw volt, még régen...
2021. szept. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3 akkor téged jól átvertek (de szerintem inkább csak te értettél félre valamit), mert egy új terméknél ugyan úgy előjöhet bármilyen hiba, lehet hogy még rosszabbat kaptál mint az előző (gyárihibás). Ha a garancia utolsó hetében megy tönkre a terméked, de az ügyintézés közben lejár a garanciád, és ha hibás terméket kapsz garanciából, akkor szerinted azt kellene mondaniuk, hogy "sajnálom, de letelt az idő, ezért tessék elfáradni a malacka f*szára? :D "
2021. szept. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!