Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen ram modullal bővíthetem...

Milyen ram modullal bővíthetem a gépem?

Figyelt kérdés
2x8 Gb (DDR4 3000 Cl18) memória van a gépemben, szeretnék még 2x8-at, de ugyanolyat nem lehet már kapni. Cserélni kell az összeset vagy masik két hasonló megteszi?

2021. szept. 11. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megteszi másmilyen is, de ha gyengébbet teszel belőle valamiből pl. 3000mhz helyett 2333mhz, akkor az alacsonyabban fog futni, tehát mindegyik csak 2333mhz-n. A DDR4 az meg fix, csak olyat tudsz beletenni.
2021. szept. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Milyen géped van egyáltalán... :)
2021. szept. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
John, ez egy PC. AMD procival, nvidia kártyával, Asus alappal:)
2021. szept. 12. 01:35
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan tehetsz bele másmilyet, csak a paraméterei, úgy mint az órajel és a késleltetés legyen azonos. Ha nem így van, a jobbat visszhúzza a rosszabbra. Annyira figyelj, hogy az azonos típusok azonos színű foglalatban legyenek. Ha mind egyszínű, az alaplap kézikönyvében nézd meg, hogy mely foglalatok tartoznak az A és melyek a B csatornába. Mindkét csatornában mindkét típusból legyen egy-egy modul.
2021. szept. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Attól függ milyen amd (kicsit válogatósabbak arégebbi ryzenek), de elvileg megy hasonlóval. A 100% meg az, ha eladod a mostanit és veszel egy 4x8as vagy 2x16-os kitet.
2021. szept. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#5 azért annyira nem válogatós. Nekem egy A-Data és egy Kingston HyperX megy dualban, Ryzen 5 1600X-el. Az A-Data volt előbb, egyedül, nem találtam se újonnan, se használtan ilyet, ezért próba cseresznye alapon megvettem a Kingstont, ha nem megy veszek mégegyet és az A-Datát eladom alapon, de azonnal beindult és azóta is hibátlanul megy.
2021. szept. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6. Nekem az r7 2700-as az istennek nem akarta a 2 ugyan olyan típusú kitemet a megadott 3200mhz-n üzemeltetni. Mint kiderült a 2 kit nem egyforma ramchipeket használt, az egyik hálynix volt, a másik más fajta, minden paraméter stimmelt, csak az egyik subtiming volt más a kettőnél. Elálltam az egyiktől és sikerült egy másik teljesen egyformát rendelnem azzal már ment. Ezért írtam amit.
2021. szept. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mivel annyira nem értek hozzá, úgy döntöttem veszek 4 egyformát, nem kockázatok, kísérletezgetek h vajon együtt dolgoznak e:)
2021. szept. 13. 06:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Az a lehető legrosszabb döntés. Ha már kell a 32GB akkor vegyél egy 2x16GB-os kitet, az gyorsabb lesz mint a 4x8GB.
2021. szept. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!