Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez normális egy új videókártya...

Ez normális egy új videókártya esetében?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem egy új rtx 3080 at Asus Tuf oc. Kb fél órára próbáltam játékot nem volt semmi baj.Aztán fogta full csendben tette magát,mikor filmeztem.Mondtam is magamba de jó milyen halk.Ma mikor hazaértem,du néztem és idlebe 50 fok + 1000 rpm ír. Néztem aida64 extreme,meg Gpuz és mindkét esetben ez van írva.

Fan1 Speed 53%

Fan 1 speed Rpm 0rpm

Fan 2 speed 53%

Fan 2 speed Rpm 1000 rpm

Szóval nem tudom mi aza fan 1 speed de az mindig 0 rpm.Ha megy játék ha nem. Futtatam Furemark ott is mindnig 0 maradt az egyik a másik fan2 az mozog csak.De az a baj hogy akkor is mikor nem csinálok semmit gépnél se vagyok,csak megy.Szóval úgy tudom annak 0-án kell lennie.Hisz előző kártyának se volt hangja idle.Aztán újraindítottam a gép. Vissza ment 0. Ment 10 prec játék ment ahogy kell.Kiléptem 0. De most megint a a semmitől felment 1000rpm volt hangja,ment 1 perc és vissza 0.Úgy hogy nem csináltam semmit! Ez normális?Főleg egy új karinál? Nem midnig 0 kéne lenni ha csak az asztal megy?Semmi sem?És csak akkor pőrögni mikor megy valami,de ha kilépek egy idő után vissza 0? Lehet hibás,egy egynapos kari? Van valami program amivel ezt meg tudom nézni? Köszi előre is aki válaszol.


2021. szept. 2. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:

És fizikailag pörög a venti rajta?

Afterburnerrel állítsd be magadnak olyan profilt, ami tetszik.

2021. szept. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"És fizikailag pörög a venti rajta?"

Úgy érted h ha nem használom csak be van nyomva?Vagy ha megy rajta program?

2021. szept. 2. 20:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem hibás a kártya, teljesen normális. Addig nem kapcsol be, amíg bizonyos fokot nem ér el, ha folyamatosan az asztalt nézed, akkor is szép lassan növekszik a hőmérséklet. Jól szellőző gépházban van? Amúgy MSI Afterburner-rel jól lehet szabályozni.
2021. szept. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy nem csak egy programban nézed a fordulatszámot, mert simán lehet szenzor hiba a 0rpm, hanem rendesen ránézel a saját szemeddel, hogy pörög-e.
2021. szept. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most leszedtem a gépház oldalát.Mivel ehhez kell két tápkábel,és ez be quiet pure base 500 ba van alulrol vezettem a kábelt,lehet hozzá ért?És leállt a venti? Most összekötöttem elvezettem onnan.És most elsőre beindult a gpu venti nem csak a gpu2 ami elv a két szélső venti a gpu2 meg a középső.Tehát a kérdés,nektek most gpuz vagy aida64 kérlek segítsetek alapjáraton asztalnál pörög a venti rpmje mindkettő? Ez normális? Mert most mindkettő 600 rpm körül van 0 terhelésnél.És csendben is van a gép.De nem tudom h most 0 kell e lenni,vagy mennie kell akkor is ha asztalt bámulom.Mert most játékba is megy mindkettő,de eddig csak a gpu2 ment.350-600 között ugrál rpm asztalnál.
2021. szept. 2. 22:15
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 ez nem így működik, nem tényleges fordulatot mér, hanem a ventilátorhoz induló feszültséget, és abból kimatekozza hogy milyen gyorsan kellene pörögnie - de még csak a feszültséget sem méri, a kártya jelenti, aztán az az infó vagy pontos vagy nem. Ha lefogod, akkor is ugyanazt a fordulatot fogja kiírni. Állíts be kézzel egy normális fan görbét aztán jó lesz.
2021. szept. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"De nem tudom h most 0 kell e lenni,vagy mennie kell akkor is ha asztalt bámulom."


Olyan hihetetlen dolgokon tudtok pörögni bakker. Jó a kártya? Jó a hőfok? Csendes? Ha igen ki a rossebet érdkel hogy oldotta meg az Asus a ventiszabályzást? :D


Valszeg eléri azt az idle hőfokot aminél forog mindkettő vagy egyáltalán nincs gyárilag idle 0rpm beállítva. Ha csendes a kártya akkor határmindegy, hogy forognak-e a ventik vagy nem. Én jobban szeretem, hogy folyamatosan forognak mert így nem fűti be a kártya a házat.

Attól,hogy a ventik nem mennek még a kártya hőt termel és ha nem a saját ventije fújja ki a meleglevegőt akkor majd a házventiknek kell és semmivel nem leszel előrébb...

2021. szept. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!