Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell rendeltetésszerűen...

Hogyan kell rendeltetésszerűen használni a Freesync technológiát?

Figyelt kérdés

Én csak nem rég tudtam meg, hogy ilyenkor a vsync-et ki szokták kapcsolni és frame limiterrel a freesync tartományban tartják a maximális képkockaszámot.


Nekem viszont screen tearing lép fel, ha ezt csinálom.

A monitorom egy LG 29UM68-P. A FS range: 45-75Hz.

74 FPS-re lockolva még töredezik a képernyő itt-ott, 70 FPS körül pedig csak egy 5 centi széles csíkban a képernyő legalsó része, de engem ez is zavar.


Kiküszöbölhető ez a probléma? Vagy egyszerűen csak használjak vsync-et?



2021. aug. 14. 19:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Akkor nem megy a freesync, ha ilyet tapasztalsz. DisplayPort kábellel van bekötve a monitor? Csak azzal működik. Be van kapcsolva a videókártya vezérlőpultjában?
2021. aug. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Mivel 5 éve ezt a monitort használom és szinkronizáció nélkül nem lehet játszani, biztosíthatlak, hogy igen, működik a freesync.

Nem az a gond hogy nem működik, hanem hogy kikapcsolt vsync-el már nem tökéletes.

2021. aug. 14. 20:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!