Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen processzor kell ahhoz,...

Milyen processzor kell ahhoz, hogy a YouTube akadás, frame dropping nélkül le tudja játszani az "1080p60" videókat?

Figyelt kérdés
Intel Core 2 Quad nem igazán viszi. A sima 1080p-t határesettel viszi, bár inkább le szoktam venni 720p-re a felbontást, hogy normálisan meg tudjam nézni. Ha letöltöm a videót Video DownloadHelperrel, és VLC-ben játszom le, akkor ott viszi, még akár a 4k videót is (igaz, az elején picit laggol, aztán jó lesz). Persze nem fogok minden hülyeséget letöltögetni, hogy megnézzem, mert tovább tart a letöltés, mint maga a videó hossza. Bár a VLC-hez van YouTube plugin, borzalmas, 360p felbontással játssza le, és nem is minden videó indul el. Így hát szeretném tudni, hogyha egyszer hardvereket cserélek a gépben, milyen processzort vegyek, hogy le tudjam játszani az ilyeneket. Jó tudom, van olyan videókártya, ami elvileg elvégzi a dekódolást a processzor helyett, de nem tudom, hogy ezek mennyire működnek Linux alatt (mivel azt használok), mert pl az Nvidia-nak borzasztóan pocsék a Linuxos illesztőprogramja. Úgyhogy milyen legyen a következő processzorom, ami elbírja rendesen a YouTube-ot? Vagy esetleg videókártya, ami Linux/Firefox alatt is tudja a VP9 dekódolást?

2021. aug. 9. 15:11
 1/3 anonim ***** válasza:
AMD Ryzen processzorok közül bármelyik megbírkózik vele.
2021. aug. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xKakashix ***** válasza:
szerintem ez első sorban a neten múlik, aztán a hardver, neted milyen?
2021. aug. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Hintalow ***** válasza:
Igen, először a net a fontos, aztán a vga-n is múlik, amiről egy szó sem esett szintèn.
2021. aug. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!