Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a jobb videókártya?...

Melyik a jobb videókártya? Gtx 1080 ti (11gb) vagy rtx 3060 (12gb) ?

Figyelt kérdés
2021. aug. 4. 07:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem csak azt kell nézni, hogy mennyire bika. A 1080Ti már 4,5 éves kártya, míg a 3060 csak 0,5.

A kérdés hasonló, mint hogy egy 10 éves felsőkategóriás, vagy egy új középkategóriás autó a jobb. Előbbi talán sok mindenben még mindig verni fogja az újat, de az utóbbiban sok hasznos dolog lehet, ami a régiben még nem volt. Ez jelen esetben főleg a Ray Tracing. Én már biztosan nem vennék anélkül kártyát, ha hasonló árban van vele szerelt is, ami ráadásul ugyanolyan erős.

2021. aug. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó: Hát igen, a Ray Tracing olyan hasznos dolog. RTX 2070em van, de soha életemben nem használtam, kivéve a Controllban, mert ott rohadt jó a DLSS. Nekem többet ér az, hogy a játék ne 30fps-el, hanem 60al fusson, mint az, hogy a fények jobbak legyenek. De a DLSS miatt viszont szerintem is az újabb éri meg, mert annak van valami haszna, nem úgy, mint a Ray Tracingnek.
2021. aug. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
#12 Csatlakozom, még a 3070 -em is kevés ray tracinghez, 1080p-ben is az volt, upgradeltem 3440x1440 -re, így már végkép felejtős, és cserébe nem is túl látványos az RT. Szerintem egyelőre nagyon nagyon felejtős technológia.
2021. aug. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a RayTracing egyáltalán nem tényező, de a több RAM és az újabb hardveres támogatások az NVENC-ben egyértelműen a 3060 felé tolnák a választást.
2021. aug. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!