Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van 2 ugyanolyan laptopom, mi...

Van 2 ugyanolyan laptopom, mi lehet az egyik baja?

Figyelt kérdés

Tehát van kettő 100%-ban eggyező laptop.

Windows 7 ment az egyikre, a másikon nincs semmi. Viszont a Win7-es gép sokszor nem akar bootolni, vagy lefagyogat. Áttettem a merevlemezt a másikba, az rögtön bejött, nem is fagy le.

RAM hiba kizárva, lehetséges, hogy a processzorával, vagy a VGA-val van valami, ami miatt nem tud bootolni?


2021. júl. 24. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok egy szakértő számítógépek terén, de ha a BOOT-tal vannak problémák, akkor a VGA-val lehet baj. Van videókártya a gépedben? Ha nincs, akkor valószínűleg a VGA a hibás. Kell valamilyen grafikus egység, hogy be tudd BOOT-olni a gépet.


Meg tudod mondani, hogy milyen géped van?

2021. júl. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

HP Compaq 6730s

Csak neteznék rajta, de van egy olyan érzésem, hogy haldoklik.

Integrált videókártya van benne, ha be is jön a rendszer, akkor is iszonyat lassú. Egy másik ugyanilyen lapi tökéletesen megy.

2021. júl. 24. 11:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egy mai laptop. Már a specifikációját sem látom. Szerintem nem volt még takarítva, jól sejtem?
2021. júl. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha még nem volt, akkor vidd el szervízbe, mert ők szinte biztosan meg tudják mondani, hogy mi lehet a baja. Ki is tudják takarítani, amit mindenképp kérelmezz.
2021. júl. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Intel Core2 Duo T6570 2.1 ghz, 2 magos processzor

4GB ddr2sdram

320GB Sata HDD

ATI Mobility Radeon HD 3430 GPU


Ez a specifikációja. Takarítani évente szoktam, idén már volt februárban tisztítva.

2021. júl. 24. 11:16
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallottad, hogy nagyon zajos lenne a ventilátor? Lehet, hogy már nem jó a hűtése.
2021. júl. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem, semmi problémát nem észlelek rajta... Mellesleg 8 évig nem használtam, most kezdtem el megint használni őket.

A hardverteszt lefutott kétszer is sikeresen, egyik hardverrel sincs gond.

2021. júl. 24. 11:29
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nincs ötletem a szervízen kívül.
2021. júl. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!