Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a probléma érdemes...

Mi lehet a probléma érdemes lenne visszavinnem a gépet megnézetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A napokban lettem figyelmes arra ,hogy a szgépem CPU ja 80 fokos játék közben mársiusban ugyanezen játék közben még csak 61 volt ami úgygondolom terhelt állapotban normális.(játék: COD WARZONE) mikor észrevettem a nagy hőfokot kifújtam a gépet teljesen, újra is pasztáztam (nem basztam el nem először csinálom eddig mindig jóvolt) nem sokat értem vele.Alapjáraton HWmonitor és Core temp szerint 44 fok. Ennyire betenne neki a meleg v valami más lehet a gond?

Gépem: HÁZ Deep Cool Tesseract (1 venti elől 1 hátul)

CPU AMD RYZEN 5 2600 (stock hűtű) eddig teljesen jól működött nemvolt hőfokkal probléma

ALAPL. Asrock B450 Pro4

Táp Thralmaltake 600W

többit nem tartom változtató tényezőnek (ram,hdd,videokértya..)

eddig ugyanez volt a setup és semmi gond nemvolot vele.

Valami ötlet h mi lehet a gond? Rossz lenne a CPU hőfok érzékelője?

Válaszotokat lőre is köszi.



2021. júl. 9. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Stock hűtőtől ne várj mást egy meleg helyiségben
2021. júl. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
92%
Ha márciusban 18-20 fok volt a szobádban, most meg 30, akkor 10-12 alapból megvan. A melegebb levegővel nyilván kevésbé lesz hatékony a hűtés. Március óta por is rakódott le a hűtőfelületekre, azon keresztül szintén jóval nehezebb hűteni. Én előszöris egy portalanítással kezdeném. A minimum a nagylevegő+kifúj (lehetőleg kint), az elegensabb megoldás a sűrített levegő spray, esetleg kompresszor.
2021. júl. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Ryzen cpum nem gyári hűtővel 90 fok játék közben. Teljesen normális tartományon belül van (prociknál nem 100 fok a max)
2021. júl. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Problémák:

1. Ház nem éppen a legjobb, vagy inkább mondhatnám azt, hogy lehetne jobb is!

2. Stock Procihűtő

3. Azért így nyár közepén nagyon más hőmérsékletek vannak!

2021. júl. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Baráti tipp: Ha ekkora hőfokok uralkodnak a gépedben, akkor ne rakj rá olyat, ami megolvadhat :) (tapasztalat)
2021. júl. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem értem a többi válaszadót, az Intelnek nem jó a stock hűtője, az AMD teljesen megfelel játékok mellé, nem kell új hűtőt venni. Nekem is volt hasnoló probléma régebben, a gyenge tápegység gyakori hőnövelő tényező.
2021. júl. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6

1. Nem tudod hány fokos a szoba

2. Nézd meg a házát

3. Attól, hogy elmegy kategória, még nem jó, bőven tud 10E forint körül sokkal jobbat vásárolni hozzá már!

2021. júl. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!