Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ébreszti fel az egér a...

Miért ébreszti fel az egér a számítógépet a megfelelő beállítások ellenére?

Figyelt kérdés
Vettem egy vezetéknélküli egeret. Nem volt drága, csak negyvenezer forint. Szépen csatlakoztattam, telepítettem, erre mit látok? Felébreszti a gépet alvóból, ha egy kicsit is megmozdul. Annak ellenére, hogy az energiagazdálkodásnál ki van pipálva a felébresztés engedélyezése. Mitől lehet ez?
2021. jún. 12. 15:31
 1/10 Argloss ***** válasza:
84%

"energiagazdálkodásnál ki van pipálva a felébresztés engedélyezése"

Ha ki van pipálva, akkor az azt jelenti, hogy engedélyezted neki, hogy ezt csinálja.

BIOS/UEFI beállításokban is lehet, hogy van ilyen jellegű beállítás.

2021. jún. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Állítsd be, hogy az USB portok a +5V, ne a +5Vsb ágról menjenek. Akkor kikapcsolt állapotban eleve áramot se kap a rágcsáló, nem tudja felébreszteni a gépet.
2021. jún. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1, ki van pipálva=ki van véve. Nem tudom miért nem lehetett ezt érteni, ha csak nem szándékos kötekedés volt. UEFI-Ben nincsenek ilyen lehetőségek, ez egy új alaplap, nem valami ócska tíz plusz éves. Windows vezérli az energia beállításokat.
2021. jún. 12. 16:09
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Eszközkezelő-Egér vagy egyéb mutatóeszköz-Tulajdonságok-Energiagazdálkodás fül-"Az eszköz felébresztheti a számítógépet"(ez elől vedd ki a pipát)
2021. jún. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Van olyan gép, amin hiába állítod át, nem fog működni.


/A ki van pipálva az emberek 99%-a számára azt jelenti, hogy ott van a pipa, azaz a te szóhasználatoddal élve, be van pipálva./

2021. jún. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Argloss ***** válasza:
84%

Nem szándékosan értettelek félre. A félreértés abból ered, hogy hibásan tudod a szó értelmét. Amit mondani akartál az az lett volna, hogy nincsen kipipálva.

kipipál (ige): [link]

1. Görbe jellel megjelöl; apró pipa jelet tesz egy listába, felsorolásba annak jelzésére, hogy készen van, megvan.

2. Átvitt értelemben: Elintézettnek tekint; úgy vél, hogy teljesen rendben van.


Power on by ... formában több lehetőség is van nekem az UEFI-ben. USB mondjuk pont nincs, de lehet, hogy van akinek van. Az, hogy valami új még nem jelenti azt, hogy kevesebb funkciója van.

2021. jún. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Mert mégse megfelelőek a beállítások.. :)
2021. jún. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen. Vagy nem.
2021. jún. 15. 22:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem tudod helyesen használni a "kipipál" szót, csak mondom!
2021. jún. 17. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Aha.
2021. jún. 29. 20:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!