Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jelenleg Intel vagy AMD...

Jelenleg Intel vagy AMD alapokra érdemes építkezni?

Figyelt kérdés

Intel: most olvasom, hogy B460 éS a H chipsetű lapok sem lesznek kompatibilisek az ezévben érkező processzorokkal.

Ryzen: nem tudom mi a helyzet.

Igazából azt szeretném elkerülni, hogy most veszek egy gépet és mondjuk 2-3 év múlva az alaplap hirtelen elszáll, ennek eredményeképpen az akkori alaplapba a processzort már nem tudom betenni és abból is új kell majd. A socket-et úgy hírlik megtgartják (egy ideig).

Integrált grafikus maggal rendelkező processzorra alapozva szeretnék gépet építeni, elsősorban, de nem kizárólag, irodai célra és virtualizációra.



2021. jún. 8. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
amit a pénzed enged szerintem arra fektess bele,amit nem sajnálsz és nem fogsz megbánni!
2021. jún. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Törekszem az időtállóságra is - ha a jelenben ez kiszámítható.
2021. jún. 8. 15:54
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Én AMD-vel mennék, azon belül is valami G szériás Ryzennel, talán picit időtállóbb lesz.
2021. jún. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az AMD-nél is készül a socket csere. Intelnél ez 2 generációnként eseményes az utóbbi 10évben. De, időtálló kell? Hát veszel egy felsőkategóriás procit, az elég időtálló lesz, a tapasztalat szerint egy i7 10éves távlatban képes 60fps-et hozni, és az az érzésem, hogy a csúcs ryzenek is képesek leszenk sok-sok évig hozni a szintet. Mire lejár a garancia úgyis kifutott platform lesz, álmodni szép dolog - de nem okos ez esetben.
2021. jún. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

G - jelölésű RYZEN-ben van csak integrált GPU!

F - jelölésű INTEL-ben, az IGP letiltva.

Ha veszel dedikált kártyát akkor lényegtelen az integrált.

B560 lap támogatja a 10/11.GEN INTEL CPU-at.


Legjobb ár:

I5 10400/R5 3600 55-70 (egyforma teljesítmény 6mag/12szál )

B560/B550

2021. jún. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
Ryzen alapú gépet építenék mindenképp.
2021. jún. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!