Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép összerakás irodai...

Számítógép összerakás irodai célokra (időtállóság, bővíthetőség figyelembevételével)?

Figyelt kérdés

Irodai számítógépet szeretnék összerakni, iletve ehhez kérnék tanácsot.

Nekem mindegy, hogy Intel vagy AMD, lényeg, hogy jó minőségű komponensek legyenek és hogy jövőben bővíthető legyen, ne avuljon el hamar (itt elsősorban processzorra és memóriára gondolok).

Integrált VGA teljesen megfelelő lenne, játék nem érdekelne.

Aqua-nál szeretném összerakatni. Ha esetleg ottani kész konfiguráció van amelyről úgy gondoljátok: számomra megfelel, akkor érdekelne.

HDD nem kellene bele, egy 250 GB SSD bőven elég (sima SATA-s SSD).

Jó lenne minél több SATA porttal rendelkező alaplap bele, mert vannak ESATA portos külső házaim, melyeket ESATA kábellel szeretnék rákötni, tehát ilyen ESATA bővítők kerülnének a slot-okba.

Gépház lehet kicsi és lehetőleg jól szellőző.

Hűtő csendes, megbízható legyen.



2021. máj. 26. 17:00
 1/6 A kérdező kommentje:

Keret: 150 körüli összegből ki lehetne hozni? (ha nem, mehetünk feljebb).

Monitor meg billentyűzet nem kellene, mert van.

Memória (biztonság kedvéért) 16 GB-t gondoltam, hogy ne avuljon el olyan gyorsan, méghacsak irodai célra is van használva.

2021. máj. 26. 17:05
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a legjobb ár-értékre törekszel, akkor használtak között javaslom nézelődni.

Brand gép, proci: i3 8100/9100 vagy jobb/újabb. Ilyen SSD meg ram kb mindegy, mert bővíted, ha kevesled.

100 ezer körül. Pl hardverapró.


A felhasználástól függően lehet még ennél is olcsóbban. Akár 50 ezerig le lehet menni, ha tényleg csak net + office lenne rajta.


Ha mégis kimaxolnád a keretet, akkor 10100, H410, 2x8GB RAM,SSD igény szerint (könnyebb szerelés miatt érdemes lehet m.2, csak akkor alaplapból is m.2 kell). Ház igény szerint (érdemes lehet kicsi matx, akár itx méretre törekedni). Táp: kb 300W FSP /Be quiet!


Arra figyelj, bármit is választasz, hogy legyen rajta megfelelő csatlakozó. Ha pl monitorod DVI, akkor legyen a gépen/alaplapon DVI kimenet.

2021. máj. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ilyesmire gondolok

[link]


Bár az esata beleszólhat, mert az valszeg nem sff az kizárhatja, hogy beleférjen.

2021. máj. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Használtat nem merek venni, jópárszor megfizettem az árát a használt gépnek, tartok tőle.

Megértem hogy ilyen árkategóriában használt a jobb de mégis újat szeretnék.

2021. máj. 26. 18:58
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha tudnál ajánlani kicsi és jó konfigot nagyon jó lenne.
2021. máj. 26. 18:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Ajánlottam. Ha újat akarsz, akkor alkatrészenként érdemes összeválogatni.
2021. máj. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!