Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tápegység vásárlásán gondolkod...

Tápegység vásárlásán gondolkodtam,megérheti a cserét az amit lentebb írtam?

Figyelt kérdés
Nekem jelenleg ilyen tápegységem van Seasonic G-450 450W Gold de gondolkodtam egy nagyobbon nézegettem is egy Seasonic Core GM 650W Gold (SSR-650LM),ez lehet jó vagy megérheti a cserét?Egy helyen azt mondták a Core az gyengébb minőségű táp mint az én G szériás tápom és a G széria utódja a Focus elnevezésű széria ami jobb mint a Core állítólag.

2021. máj. 22. 00:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nem elég a 450W-os tápod...
2021. máj. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De maga a fenti modell tényleg nem olyan jó a g sorozathoz képest?
2021. máj. 22. 02:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha a mostani tápod nem.elég vagy hibás. Egyébként felesleges.
2021. máj. 22. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2021. máj. 22. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 MGéza ***** válasza:
Garanciális, jó minőségű tápegységet nem cserélünk csak azért, mert mondjuk a gyártó 650W-t ajánl a videokártyája mellé. Ha a konfigot erőlködés nélkül ki tudja szolgálni, akkor felesleges bántani. Komoly upgrade esetén érdemes gondolkodni, de a jellemző átlag konfigoknál ahol van egy i5 GTX 1660-al párosítva nem indokol semmi ilyesmit, pedig oda sokan már minimum 650W-t pakolnak, mert gamerba nem illik kisebb.
2021. máj. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4/


Hát annyit sikerült kibogarásznom,hogy elméletileg a focus verzió ami elméletileg a G széria utódja vagy is az enyémé az felső kategóriához is jó a core meg a középkategóriához a táblázat szerint.Bár ettől még nem tudom milyen minősége lehet elmarad e jelentősen vagy sem.

2021. máj. 22. 10:46
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát ha nem raksz rá 2 videokártyát meg nem érdekel a zaj, akkor nem érdekel senkit.
2021. máj. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 MGéza ***** válasza:

Seasonic általában nem veszélyes és megbízható. Az első Focus szériáknál akadtak utoljára gondok, a tiéd minőségben biztos hogy az S12II felett helyezkedik el, a listán azért nem nagyon találod mert általában aktualizálják de amennyire tudom, létezik olyan verziója is ennek a topicnak ahol az összes eddigi forgalomba került típust besorolják.

Komplett teszt itt érhető el a tiédről:

[link]

2021. máj. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7/


Ezt most nem értem,az enyém pl nem zajos egyáltalán sőt halk is a seasonioc honlapján megnéztem pl a ventilátor vezérlési görbét is meg mindent a core meg a G verziónál is és kb ugyan az a hatékonyságuk is hasonló,a focusnál van olyan pl,hogy xy fokig nem indul be a ventilátor csak ha már elérte azt a hőfokot vagy terhelést.

2021. máj. 22. 11:04
 10/10 A kérdező kommentje:

8/


Ha a G verzió az a szint amit írtál akkor a core a táblázat szerint felette áll

2021. máj. 22. 11:10

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!