Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 10400F feleslegesen boostol?

10400F feleslegesen boostol?

Figyelt kérdés

A procim 0-1% megterhelésnél is 4GHz-on megy a CPU-Z szerint.

Bios-ban átváltottam energiatakarékos módra de hiába.

Mi lehet a gond?


Asus H410-es alaplapom van.



2021. máj. 14. 19:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Valami ott tényleg fölöslegesen boostolja. Nálam ugyanilyen proci ha csak böngésző megy általában 1-1.3Ghz között van mindössze, szóval még az alap órajele alá is lemegy bőven.


Régen normálisan működött, vagy most ez friss konfig?

Mindenesetre azt még érdemes lenne meglesni, hogy pontosan miylen folyamat használja a procit.

2021. máj. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Menj be a Vezérlőpultba, harver és hang, energiagazdálkodási lehetőségek és szerkeszd a jelenlegi beállítást. Ezen belül menj rá a haladó energia beállításokra és ott keresd meg a processzor energiagazdálkodását. Itt a minimum processzor állapotnál állíts be egy alacsony értéket. Alapesertben 5% van beállítva, de elképzelhető, hogy neked ez magasabban van. Nekem valamiért 99% körüli érték volt megadva. Én 20%-ra állítottam és ezzel alapjáraton olyan 2.2GHz-en fut az Ryzen 3700X-em és kevésbé melegedik. Ha 5%-ra van alapból állítva, akkor sajnos nem tudok segíteni.
2021. máj. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 xKakashix ***** válasza:

ez a proci ilyen igazából, ezt már megbeszéltük egy másik kérdés alatt, nekem kiegyensúlyozotton van az energiaséma és 5% a min. proci teljesítmény

ha tényleg nem csinálsz semmit (még az egeret sem mozgatod) akkor le kell menjen 800Mhz-re, de folyamat egér mozgatásnál már felugrik 4Ghz-re egyből HWMonitorral nézve

eleinte nekem is furcsa volt, hogy vajon miért csinálja ezt, arra gyanakodtam, hogy az alaplapon lesz valami elállítva, mivel nekem egy Z490-be rotyog, de nem, ugyanezt csinálja bármelyik más lapban is...

2021. máj. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 xKakashix ***** válasza:
szóval a kérdésedre válaszolva nincs gond, ilyen a proci
2021. máj. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát akkor pedig valami ott sem stimmel. Szintén 10400F, szintén Z490, most böngésző megnyitva, egeret is mozgatom miegymás, 1,36 és 2,66 között ugrál nálam. Szóval 4Ghz közelébe sem megy.
2021. máj. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 xKakashix ***** válasza:
igazából engem nem zavar :D viszont akkor jó lenne tudni, hogy miért is csinálja ezt
2021. máj. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 xKakashix ***** válasza:
érdekes most feladatkezelőben is megnéztem és ott 1.6 - 2.3Ghz között ugrál nyitott böngésző mellett, hwmonitor meg azt mutatja hogy 3Ghz fölé is megy... most akkor melyik a jó? 😅
2021. máj. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Minden mag, vagy csak 1-1, mert szerintem a feladatkezelő átlagot mutathat.
2021. máj. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Csak 1 mag. Akkor is 4ghz-on megy ha az egeret nem mozgatom.
2021. máj. 16. 22:17
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]


Nálam így néz ki, GYK megnyitva, egeret mozgattam közben nyomtam egy printscreent, mondjuk nem értem, így az se jön ki hogy amit a feladatkezelőben ír az egy átlagérték lenne, mert progi szerint emg mind 800-on volt.

Mellé power limit is unlock nálam, de ugye az elvileg itt léynegtelen, csak boostot tudja tartani a megadott időn túl.

2021. máj. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!