Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha veszek egy új olcsó Celeron...

Ha veszek egy új olcsó Celeront az sokkal lassabb lesz, mint a régi i5 3470-em?

Figyelt kérdés
Linux alatt használnám, Youtube és filmekre. Természetesen IGP-vel!

2021. ápr. 13. 23:33
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
A Celeron csak gyerekjátékokba való, ráadásul ha új, akkor gyorsan el is romlik. Harmatgyenge. Én kaptam egy ilyet, a rokonom a gyereknek vette, de annak is rossz. Jó nagy kijelző, 500 GB tárhely, de az egészet elrontja a Celeron. Az i5 sokkal jobb ennél, de persze modernebb, mint amit írtál.
2021. ápr. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Nem lenne gáz vele, de nagyon felesleges vétel. Inkább egy használt kis irodai gépet nézz! 7gen vagy újabb. 8gen-től már az i3 is 4 magos.

7.gen-től kezdve pedig azért jó, mert az iGP hardveresen támogatja a mai formátumokat (av9, h.265 10 bit), így a 4K HDR tartalmak megjelenítése is gyerekjáték számára. Ugyanez igaz persze a celeronra is, csak miért vennél drágábban gyengébb újat?

Tessék: minigép 105 ezer [link]


Kicsit nagyobb, ebbe valszeg beépíthető még normál asztali (3.5") hdd is:

[link]

2021. ápr. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Ne vegyél celeront, hagyd meg az i5 3470-et. Sokkal jobb.

[link]

Mint látható, több mint 3x erősebb az i5. Nem is beszélve a 4 magról.

Nem értem egyébként, hogy #1-est miért kellett lepontozni, tökéletesen igaza van. Az Intel annak idején a celeront egy olcsó, költséghatékony processzornak tervezte. Ez azzal járt, hogy órajelben, magok számában, teljesítményben sokkal gyengébb.

Ha engem is 0%-ra pontoznának a fogyatékosok, ne higgy nekik, ez az igazság, amit #1-es és én leírtunk. Ha megvan az az i5, tartsad csak meg, jobban jársz vele, ne vegyél egy rosszabbat.

2021. ápr. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Most akkor foglalaton belül akarsz celeronra visszaváltani? Az halál. Az ÚJ celeronok jók. De 3470-et eldobni meg felesleges. 7 ezret ér kb... nem éri meg eladni se meg semmi.
2021. ápr. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, a PassMark-on a legerősebb asztali Celeron ez lenne:

[link]

2021. ápr. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mármint nem foglalaton belül hanem egy 1200-as Celeronnal!
2021. ápr. 15. 22:06
 7/7 anonim ***** válasza:

jaaja, akkor így a végleges válaszom amit eredetileg is írtam. akkor én azt mondom, hogy FullHD felbontásnál minden igényt kielégít a 3470 is!! Elég az integrált grafikája: iroda, film, youtube, stb... Újabbra akkor érdemes váltani, ha nagyobb felbontású megjelenítőn akarsz nagy felbontású médiatartalmakat. De akkor se 1200 celeron, hanem ahogy írtam, valami 7+ gen i3-i5. óccón. 2 magosra nem érdemes visszaváltani.

vagy B, hogy veszel egy pl gtx 1030-at a 3470 mellé, ami már tudja ezeket a videoszabványokat, le tudja venni a dekódolás terhét a prociról, tehát 4K HDR 10 bit menni fog kompatibilis kijelzővel.

2021. ápr. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!