Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megleptem húsvétra a fiamat...

Megleptem húsvétra a fiamat egy xbox one x játékgéppel de szerinte már elavult konzolnak számít. Most engem néz hülyének vagy igaza van?

Figyelt kérdés

Gondoltam próbálok jó fej apuka lenni és szomszédomtól vettem egy xbox one x játékgépet 5 játékkal 70 ezer forint környékén. Viszont a fiam nincs nagyon elragadtatva tőle. Mikor megkérdeztem mi a gond annyit mondott, hogy azóta már jelent már meg frissebb kiadása. Viszont mikor utána néztem árban az egy picit sok lett volna nekem.

Közbe olvasgattam az interneten és úgy látom, hogy egy darabig ez a masina is kapni fogja az új játékokat meg eléggé szép a látvány benne. Ma reggel talán egy Forza Horizon 4 nevű játékot néztünk meg és szerintem nagyon realisztikus a megjelenítése a dolgoknak benne.


40/F


2021. ápr. 5. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nehéz kérdés.anno én sem örültem az elavult gagyi dolgoknak tehát rossz gyerek voltam.de biztosan kapsz olyan választ is hogy a gyereked el vsn kényeztetve,örüljön annak amit kap.hogy hol van az igazság azt nem tudom,csak hogy még jobban elbizonytalanítsalak :)
2021. ápr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyereknek meglepetés műszaki cikket venni anélkül, hogy megbeszélnéd vele, mindig lutri, mert általában aki meglepetésnek szánja az lepődik meg azon, hogy a szeme fénye teljesen mást szeretne. (Én vettem már mobiltelefont, kerékpárt, de még videokártyát is)


Én ezt úgy csináltam, hogy megmondtam neki mik az opciók (Pl. van a drágább kopaszon, vagy van az olcsóbb kiegészítőkkel)és választhatott. Amikor viszont a kiegészítők nélkülit választotta, de azért ácsingózott a plusz dolgokra, akkor simán falhoz tudtam állítani a saját döntésével.


A gyereknek olyan szempontból igaza van, hogy valóban van újabb széria, a one x pedig már kifutott, de ha te ezt engedheted meg magadnak, akkor ezt engedheted meg, szóval annyira nem kell hogy zavarjon a dolog.

2021. ápr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"(Én vettem már mobiltelefont, kerékpárt, de még videokártyát is)"


Úgy értem olyat, amit meglepinek szántak, de a végén el kellett adniuk némileg a piaci ár alatt.

2021. ápr. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14%
A gyereknek van igaza, tényleg elavult. Ha nézegetted az internetet, akkor láthattad volna, hogy 2017-ben jelent meg. Mostanában számítástechnikában 3 év az nagy idő. Ez idő alatt kb. duplájára nőtt az xbox teljesítménye. Elhiszem, hogy nem volt pénzed az újra, vagy ps5-re. A helyedben én megkérdeztem volna a gyereket, hogy mit szólsz kapsz most egy xbox one x-et, vagy nem kapsz semmit, de majd ha lesz rá keret, akkor veszünk egy új konzolt. Így most te nézted hülyének a gyereket, és csak a szomszéd járt jól.
2021. ápr. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem az, hogy elavult, csak.. szóval ez ilyen hülyeség manapság, hogy „csak az a jó, ami a legújabb. Az a menő, akinek a legjobb van a dolgokból.” Ez az elkorcsosult világ jellemzője. Így befolyásol a média.


Szóval a legújabbhoz (PS5, Xbox SX/SS) éppen nem tudsz hozzájutni, mert fél éves várólista van!! Ha akarnál se tudnál venni (csak kétszeres áron valami nyomorék nyerészkedőtől).


Ami tény: One X tényleg nem új. De még 1-2 évig kijönnek rá a fontosabb játékok is. Ha xboxszal akar játszani a gyerek, akkor jelenleg minden játék létezik rá, és elérhető!!! Nincs előnye még az újabb series xboxoknak. Max annyi, hogy pl egy cyberpunkban (ami egy hírhedten szarul optimalizált játék lett minden platformon) ez ennyit jelent, hogy kevesebb ember van az utcán. Vagy egyes játékokban nem tudja elérni a 60-120 FPS-t, csak a 30-60-at. Normál felhasználás mellett ezek teljesen vállalható kompromisszumok szerintem. Főleg hogy ez van, a másik meg nincs.


Szóval nem rossz vétel. ártól függ. 80 ezernél többet semmiképp sem adtam volna érte. Tehát leginkább használtan éri meg venni. Te pontosan így vetted, szóval nem csináltál rossz üzletet. Annyi, hogyha hangosodik, nagyon pörög a ventilátora, akkor érdemes egy megbízható referenciákkal és jó véleményekkel rendelkező szervizben újrapasztáztatni, kitakaríttatni.


Amúgy 16 éves kortól lehet menni diákmunkázni. Sőt 15 évesen pedig nyári szünetben is lehet már menni. Szóval ha eléri majd ezt a kort, akkor gyűjthet magának olyan konzolra, amit csak szeretne! 😀


Nehéz ügy, és egyre csak nehezebb lesz az új generációs gyerekekkel. A globalizált világ egyre inkább... Ha nem vagy képben, akkor töltsd le tiktokot, aztán meglátod!

Én szerintem nem rossz ajándék. Teljes mértékben használható. Csak az a hülye világ... Szóval én azt tudom javasolni, hogy ezt lehet használni jelenleg mindenre is, így nem kell rajta idegeskedned, később meg majd magának összeszedheti a pénzt rá, ha jobbat akar.


Szóval innentől inkább nevelési kérdés... Nagyon nehéz alternatívát mutatni egy olyan világban, ami arról szól, hogy megmutasd mid van, mivel vagy több, mint a többi ember, mennyire tudsz nagyobbat hazudni magadról a világnak, és végül magadnak is, mígnem egy csökött depressziós senki leszel a saját kalitkádba zárva, elnyomva a világ által. Olyan új világ van, amiben meg kell tanulnunk boldognak lenni, és a dolgok már nem olyan egyértelműek, mint korábban voltak. Nehéz most szülőnek lenni... főleg egy kamasszal, aki legjobban ki van téve a társadalmi agymosásnak, az internet korlátlan hülyítésének.

2021. ápr. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van már újabb Xbox generáció, de az előzőt még támogatják. Az Xbox One X az előző generáció legerősebb gépe, 4Kban futtat játékokat szóval annyira azért nem elviselhetetlen SZVSZ.
2021. ápr. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A fiad el van kényeztetve. Inkább foglalkozz vele, ahelyett, hogy ilyeneket veszel neki.
2021. ápr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!