Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék egy új gépet venni...

Szeretnék egy új gépet venni de nem értek hozzájuk jó megjegyzéseknél lévő specifikáció?

Figyelt kérdés

Alaplap: Asus H410M-A

Processzor: Intel® i5 10400F - 4,3Ghz Turbo (12MB)

Memória: 16Gb/2666Mhz DDR4 (2x8GB)

HDD: Toshiba 2TB

SSD: opcionálisan bővíthető

Optikai Meghajtó: opcionálisan bővíthető

Videókártya: NVIDIA GTX 1050Ti 4GB DDR5

Számítógép ház: DeepCool Matrexx30 -USB3.0 előlapi kivezetés

Tápegység: 500W 12cm Fan 80PLUS GAMER



2021. márc. 26. 07:52
 1/10 anonim ***** válasza:
A táp milyen szósz szerint? Az alaplap nem túl vaskos.
2021. márc. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Alapjában nem tűnik rossznak, de pár dolog nem derül ki, pl. a HDD sebessége, táp típusa. Segíthetne, ha belinkelnéd, ahol láttad.

Játékra kellene főleg, feltételezem - ahhoz ez a videókártya erőforrásigényesebb játékoknál nem lesz túl gyors.

2021. márc. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Itt találtam: [link]
2021. márc. 26. 08:39
 4/10 anonim ***** válasza:
Alaplap lehetne jobb, vga épp hogy elmegy kompromisszumokkal, de a tápról semmit nem tudunk. Kérdezd meg tőlük vagy hanyagold.
2021. márc. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

SSD nélkül ma már nevegyünk gépet

és hát az alkatrészekről sem tudunk semmit. Pontosan milyen a memória pl...

2021. márc. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
#5 nekem nincs SSD-m és mégis elvagyok. Az tény hogy jobb lenne , de anélkül is lehet élni
2021. márc. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

#6.Hasznátam azonos gépet SSD-vel és anélkül is.

A különbség felmérhetetlen, szerintem megéri azt 10K-t hogy 20 másodpercen belül a bekapcsológomb lenyomása után már használni lehessen a gépet.

Arról nem is beszélve hogy a fájlműveletek mennyivel gyorsabbak.

El lehet de minek amikor már olcsó és megfizethető?(egy BX500 240GB 11K)

2021. márc. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"nekem nincs SSD-m és mégis elvagyok. Az tény hogy jobb lenne , de anélkül is lehet élni"


lehet!

De ha már új gépet vesz akkor SSD-t vegyen bele. Nem drágább mint egy HDD.

2021. márc. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én a helyedbe alaplapból vagy egy B460 Tomahawkot, vagy egy B460M Pro 4-et választanék.


Memóriából Intelhez szinte mindegy, de 2x8 GB Corsair Vengeanceal vagy Kingston HyperX Furyval nem lehet mellé fogni.


HDD-ből inkább Seagate vagy WD, nálam sok Toshiba halt meg 1-2 éven belül.


SSD szerintem sem ártana, legalább egy 512 GB-os az op. rendszernek valamelyik megbízható brandből, Samsung, ADATA, SiliconPower.


Tápegysegből FSP vagy Seasonic, de legalább gold minősítésű legyen.


Gépházból valami jól szellőzőt válassz, legalább 3 vagy 4 beépített ventilátorral. (pl SilentiumPC SG1 TG)


Videókártya a most kialakult helyzetre tekintettel oké, de később legalább RTX2080 vagy erősebb kártya kelleni fog.

2021. márc. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es vagyok, még annyit hozzátennék: SSD-ből M.2-est válassz, és ezt a foramax-ot hanyagold, inkább PCX vagy ipon, ahol magad tudod összeállítani a gépet, mert egyrészt az oldal, amit linkeltél, hiányosan írja ki az alkatrészek adatait, ráadásul felesleges vagy a vásárló számára nem releváns információkat ír (pl. tápegységbél 12cm ventilátor, mintha ez olyan ritka dolog lenne).
2021. márc. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!