Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy gigabyte alaplapot...

Vettem egy gigabyte alaplapot hozzá illő procival, ami össze rakás után a gép ez a hiba üzetetet hozta ki: hiba a rendszer betöltésekor. Mi okozhatja ezt szerintetek?

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen operációs rendszerről van szó? Telepítés után írja ezt?
2010. aug. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
annyit nem írtam, hogy az alaplapot procival együtt vettem vga meg memória volt, majd ők össze rakták én meg itthon bedugtam. Először indítottam minden jó volt érzékelt mindent majd ki írta ezt az üzenetet, annyi hogy a vinyó is ugyanaz volt ami eddig is amin xp volt, semmi fontos cucc nincs rajta, beraktam az xp cd-t érzékelte majd mikor bootolt volna be ki írta mégegyszer.
2010. aug. 17. 18:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Tehát a régi Windowsodat akartad az új alaplapon használni? Bukta. Újratelepítés lesz.

XP telepítőnek meg ugyebár nyomni kell egy gombot az induláshoz. Namost ha USB-s a billentyűzeted, és nincs bekapcsolva a BIOS-ban az USB-s billentyűzet kezelése, akkor aztán nyomkodhatsz (USB Legacy Device, USB Keyboard Support, ilyesmit keress).

2010. aug. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, csak az a baj, ha indulásnál ügye nyomom a delt, nem hozza be a biost, hanem fekete képernyő, majd fehér betűkkel gépi információk.Ezért gyanakodok arra nincs bios, vagy esetleg nem kompatibilis a vinyóval, mikor meg nyomtam a gombot teepítéshez, ugyanúgy kiírta:(
2010. aug. 17. 19:25
 5/6 anonim ***** válasza:

bios mindig van. anélkül nem indulna az alaplap. pontosabban indulna, de semmi mást nem csinálna, mint pörgetné a ventillátorokat.


nem kell semmivel kompatibilisnek lennie. amit nem ismer azt nem ismeri, ennyi. rádugsz egy sata2-es vinyót egy sata portos lapra, legfeljebb nem találja meg, de hibát nagyon ritkán jelez.


keress egy p2 billentyűzetet, vagy vegyél átalakítót, ha usb-s vagy. aztán próbálkozz a telepítéssel, az mindenképp kell, a kernelt az adott géphez illeszkedően építi fel a vindóz. de lehet, jobb lenne, ha megkérnéd azokat akiktől vetted, hogy csinálják meg

2010. aug. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem minden BIOS a DEL gombra működik... Van ami F2, F12 vagy más gombra lép be.
2010. aug. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!