Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Biztonságos AMD Ryzen 5 2600X...

Biztonságos AMD Ryzen 5 2600X procit 4,2GHz-en hajtani úgy, hogy max. terhelés alatt 1,416V feszültségen megy?

Figyelt kérdés
Alapjáraton 1,360-1,392V-on megy, Gigabyte BIOS beállításaiban a VSOC-nál +0.228V feszültséget adtam rá, eddig ez az érték +0.198 volt, viszont a Heavy Rain alatt 2K-ban 144Hz-en összeomlott, ezért adtam még rá egy kicsit több kakaót, de ez nem túl sok?

2021. febr. 16. 14:39
A kérdező szavazást indított:
Nem
Igen
8 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:

Teljes terhelés, azaz szintetikus teszt alatt stresszelve a 12 szál alatt 1.4V+? Az nagyon nagyon nem baráti.

Nem tudom 2600X, illetve ZEN+ alatt mennyit boostol a PBO, de szerintem jobban jársz vele, nem ér annyit 1.4V-on gyűrni az összes magot minimális all-core boostért.

Nálam az R5 3600-am megy ennyin (4.2GHz) 1.3V alatt, bár ez sem egy lottónyertes chip.

2021. febr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
AIDA64
2021. febr. 16. 14:49
 3/9 A kérdező kommentje:
AIDA64 stressz teszt alatt 1,402V, játék alatt 1,416.
2021. febr. 16. 14:50
 4/9 anonim ***** válasza:

Elvileg egy átlagos 2600X chip 4.2GHZ-t 1.45-1.5V körül tudja "stabilan", tehát felejtős. Ha 3.9GHz-en megy stabilan 1.3-1.325V körül akkor az egy jó deal, de ha inkább játszol vele, akkor a PBO még mindig jobb lehetőség lehet, akár minusz VCORE offsettel (-0.03V ; -0.1V).

Illetve a RAM-od húzd (órajel, időzítés) inkább, azzal jóval hatásosabb eredményt érsz el Ryzen alatt, ha még nem tetted.


Hiába "csak" egy közép-kategóriás proci, én semmiképp sem használnám annyin.

Nem mellesleg ne offset-ekkel OC-zz, hanem fix feszültséggel, ha all-core OC-t csinálsz.

2021. febr. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Fix feszültség alatt a PState-t érted? Mert ennél az alaplap típusnál (DSH3) sok OC lehetőség processzor tekintetében a PState és VSOC állításán kívül nincs, legalábbis én még nem találtam. Egyébként PState 0 hexa értékeit állítottam valami Excel táblázat szerint (már nem tudom, hol találtam), amiben csak a processzor típusát és a kívánt hertzet kellett beállítani, így kiszámolta az Excel, hogy mit, hova kellett megadni.
2021. febr. 16. 15:29
 6/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


biztos segitenek ha irsz tuningos topikba


Ennyibol nem latom a problemad

muszaj magasabb fesz, sokkal magasabb is minel jobban huzod

hiaba "veszelyes"

nincs mas lehetoseg


monitoroznod kell mindent amit lehetz


ha stabil mi a gondod


biztos lehetne sokkal jobban finomhangolni de az rengeteg idot jelent es megeri?


amugy valoban megerte maga ez amit csinaltal? Van gyakorlati ertelme lathato

2021. febr. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Milyen DS3H? B450 B550?


Fix órajel, és fix mag feszültség lenne a megfelelő all-core OC.

VSOC, azaz SoC feszültségnek nincs sok köze a mag feszültéghez, azt a RAM OC-hoz szokás feljebb tolni, tőleg dual rank moduloknál. Tehát akkor jól gondolom, hogy a RAM is húzva van, azért eredményezett jobb stabilitást az SoC feszültség emelése.

Gyári SoC feszültség AM4 alatt tudtommal 1.1V (1.087V) körül van, így a te + offseteddel az is nagyon magas, 1.2V-ig mondhatni biztonságosnak, de jellemzően teljesen felesleges, az 1.1V legtöbb esetben bőven elég. Én 3200MHz-s moduljaim is 3600-on mennek 1.1V SoC feszültséggel.

2021. febr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hülyeséget írtam. A legelső opció van az off-set voltage beállításoknál állítva +0.228V-ra, Dynamic Vcore (DVID) ha jól emlékszem (?), a többi auton van. Sajnos ennél a lapnál más feszültséget nem lehet állítani processzor tekintetében - csak a PStatettel és az off-set voltageal lehet mókolni -, legalábbis BIOS-ban nem, külsős programokban meg nem bízok (abban sem, amit az AMD csinált).
2021. febr. 16. 17:25
 9/9 A kérdező kommentje:

B450 egyébként.


#6: Stabilnak stabil, de hosszútávon a proci élettartamának nem tesz jót szerintem, ha magas feszültségen megy (szilícium degradáció). Videojátékoknál nagy különbség nincs, inkább vágóprogramok esetében jött ki a diffi OC és gyári órajel között, azért meg megérte szerintem.

2021. febr. 17. 14:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!