Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha még soha nem szereltem...

Ha még soha nem szereltem pc-t, akkor érdemes megpróbálnom magam megépíteni az új számítógépemet?

Figyelt kérdés
Ramot és winchestert, meg videokártyát már raktam be, de ezek alapvető dolgok. De teljesen különálló dobozokból még soha nem raktam össze egyedül egy pc-t. Milyen buktatók, hibafaktorok vannak? Hol kell a legjobban vigyázni? Néhány tanácsot ha tudnátok mondani, azt megköszönném.

2021. febr. 16. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha mindezt megcsináltad, akkor egyedül a proci az, amit nem szereltél. Az alaplapot rögzíteni nem nagy kunszt, de fontos jól megcsinálni. A procinál meg arra figyelj, hogy csak függőleges mozdulatot végezz, amikor beleteszed. Ha vízszintesen elmozdul, tönkreteszi a foglalatot (Intel) vagy a proci lábait (AMD).
2021. febr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Youtubeon van ezer ilyen oktató videó
2021. febr. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Valahol el kell kezdeni.

Igaz, én inkább vettem 2500 forintért egy full régi PC-t, és azon gyakoroltam a szerelést, ha valamit ügyetlenkedek, mégse élesben egy százezres géppel csináljam, de igazából nem nagy dolog. Neked kell eldöntened, hogy be mered-e vállalni, vagy inkább kifizetsz kb. 2000 forintot az összeszerelésért.

2021. febr. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Sok sikert kívánunk és várjuk az új PC vel való problémákat

Mert lesznek :)

2021. febr. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Remélem nem lesznek
2021. febr. 16. 14:16
 6/7 anonim ***** válasza:
:)
2021. febr. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Buktatók akadnak, némelyiket egészen ritkán említik videókban is. Pl. elektrosztatikus töltésre érzékeny alkatrészeket, főleg cpu-t ramot (tartalmazó dolgokat is) jobb inkább úgy megfogni, hogy minimum közvetlenül előtte földeled magad, levezetve az esetleges feltöltődést, de inkább bekötöd magad a vízvezetékre vagy ilyesmi, műszálas meg gyapjú cuccok a közelben nincsenek, nemhogy rajtad vagy alattad, és persze érintkezőket, lábakat még így se érint az ember, akármilyen babonás magaslatok is ezek... Legalábbis ha szeretnéd sokáig stablian használni a riget. Jönni fog pár különvélemény, hogy ő világéletében marokra fogta a ramjait, természetesen iskolaköpenyre dobott subában meg minden, és minden tökéletesen működik, amit épített. Feltételezem reálisabb, mint a túlzott óvatosság hatékonysága, főleg amikor van időd, egyet építesz, és azt is magadnak, amire pont az a fő motiváció, hogy a te kezedben legyen a hibátlansága.


Az alaplap és az ő hajlítgatva passzírozása, főleg a tápkábel bedugásakor meg a ramok berakásakor. Nincs belőle gond többnyire, csak ugye elég egyszer gond legyen, főleg ha valami brutálabb deszka. Le kell tenni az asztalra első összerakáskor, és bedugdosni, aztán okosan pakolni a helyére, vagy ha helyén akarod telepakolni (miután a cpu és a hűtés benn van), akkor győződj meg, hogy jól van rögzítve, és tarts rá a lapra, ne görbüljön nagyokat!


Cpu paszta legjobb MX-2 vagy MX-4, mehet egy borsószemnyi, simán középre. Ha hosszúkás a lid, akkor csík, értelemszerűen. Sokan csinálják sokféleképp, de független tesztekben ezek a formák bizonyultak a leginkább buborékmentesen terülőnek.


Hűtőt érdemes olyat választani, amiről nagyobb bontás nélkül lekaphatod a ventit/ventiket, lehetőleg egész könnyen és kockázatmentesen, a gépház belsejében hagyott lappal is, természetesen. Hálás leszel magadnak ezért az előrelátásért, amikor tetszőleges szűrőn át is bevastagszik a bordák közt a finompor szmötyi többszörösen odakötve a páraszint-ingadozással.


Kábel menedzsment ötleteket is jó bevadászni, legalábbis a legtöbb embernek meg nem fordul a fejében ilyeneken ötletelni, aztán egyszer csak ott a fejvakarós rész. Mindeközben mások már milliószor megoldották az összes ezzel kapcsolatos problémát, ami valaha is felmerült... Páran fel is sorolják a jellemzőbbeket.

2021. febr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!