Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem sikerült az asztali...

Miért nem sikerült az asztali számítógépem kiegészítenem két winchesterrel?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 2db HDD van benne melyek közül egyik két partícióra van osztva. Ha viszont belerakom a két winchester közül valamelyiket akkor vagy egy másik HDD vagy pedig a CD ROM helyett tudom csak használni. Nekem pedig egyszerre kellene a 4db HDD és a CD ROM.

ASUS alaplapom van melyen 6db SATA csatlakozó van. A BIOS-ban pedig AHCI módba van állítva, legalábbis az eszközkezelőm szerint.



2021. febr. 13. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A lemezkezelőt nézd meg, hogy ott mit látsz, ha mind az 5 eszköz be van dugva. A CD meghajtót is látnod kellene ott. Melyik eszközt nem látja? Egy konkrét porton lévőt, vagy mindig random? BIOS setupban látszik az összes?
2021. febr. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jelenleg csak négy eszköz van bedugva(az egyik HDD nincs) de a a négy eszköz közül csak hármat látok. A CD meghajtót látom és azt tudom is kezelni de az egyik winchestert nem és ezt a winchestert sehol nem látom. Korábban minden ugyan ezeken a portokon volt de akkor meg az új winyó látszott a CD meghajtó pedig nem.
2021. febr. 13. 16:41
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Dugj be mindent, lépj be a BIOSba és nézd meg a Storage configurationban (ahol az AHCI beállítás is van), hogy mit lát. Fel kell sorolnia mind a 6 portot és mellé kell írni, hogy mi van rajta, konkrét típust és modellt. Ha bármelyiket üresnek véli (a ténylegesen üresen kívül), az a port hibás lehet.
2021. febr. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem hiszed el mi történt. Beléptem a BIOS-ba, de nem találtam meg az általad említett Storage configurationt viszont mikor kiléptem és bekapcsoltam a gépem mind az öt eszközt láttam. Azt nem tudom mitől történt de örülök neki.

Jelenleg jó minden és remélem hogy így is marad.

2021. febr. 13. 17:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!