Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 4 gépházban levő ventillátorom...

4 gépházban levő ventillátorom nem tudom szabályozni,100%on pörögnek. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Alaplapom: MSI A320M-PRO E


Ezen az alaplapon ugye csak 1 "SYS FAN" csatlakozó van,arra rádugtam egy ID Cooling HA02 RGB-Venti elosztót. Erre rádugtam a 4 ventillátorom,és indokolatlanul hangosak. A BIOS nem ismeri fel a ventillátorokat,egy "system fan" van,azt pedig akárhova húzom nem változik semmi.

SpeedFan programban csak az SSD-m és a HDD-m mutatja. Már mindent kipróbáltam,de ha nincs rá megoldás kikötöm őket..


2021. febr. 8. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg Argus Monitor progival.

SpeedFan 2021-ben olyan, mintha Windows 95-öt használnál.

2021. febr. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor fog működni a szabályozás, ha az elosztó 4 pines és mind be is van kötve. Valószínűleg csak az áram van az elosztóba bekötve, a fordulatszám figyelés és a szabályzás vezeték max egybe (vagy egybe se), így hiába adja ki az alaplap a szabályzás jelét, nem tudnak rá a ventik realgálni.
2021. febr. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Második: Az elosztó 4 pinnel van csatlakoztatva,de a ventik csak 3 pinesek. Nem tudom hogy ez lehet-e gond.
2021. febr. 8. 18:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez gond, hisz egész egyszerűen nem veszik az alaplap szabályozó jelzését. Ez osztó nélkül se menne.
2021. febr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tehát 4 pines ventillátorokat kell vennem. Köszönöm a segítséget! Jah és meg egy kérdés: a 4 pin és a 4 pin PWM között van különbség? Vagy ott már mindegy melyiket választom?
2021. febr. 8. 18:40
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
4 pin azért 4 pines mert a negyedik a PWM.
2021. febr. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!