Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem érzékeli a gép,...

Miért nem érzékeli a gép, hogy van mikrofon a fejhallgatómon? (Redragon H510)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sokat keresgéltem a problémára, de mind csak arra hozott segítséget, hogy ha érzékeli a gép, hogy van mikrofon, csak le van tiltva/némíva stb., de nekem nem is mutatja, hogy lenne mikrofon. (Eredetileg USB-s kábellel használtam, ami aztán elromlott, de a mikrofon vele tökéletesen működött). A Realtek drivernél elméletileg ha bedugod a fejhallgatót 2 eszköz jelenne meg, és a mikrofonnál és a kimenetnél is ki kéne választani, hogy az egy mikrofon és az egy fejhallgató, de nekem ott csak egy opcióm van. Beállítóm fejhallgatóra, mikrofonnak nyoma sincs. Beállítom mikrofonra, akkor még akkor is veszi a hangot, hogyha ki van húzva a mikrofon a headsetből (mert ugye levehetős mikrofonom van), fingom sincs hogyan. Szóval mégegyszer: nem az a gond, hogy le van tiltva az ezsköz, vagy le van némítva vagy akármi, hanem meg sem jelenik. Előre is köszi a válaszokat, már többször is agyfaszt kaptam, talán ti tudtok segíteni. :)

2021. febr. 8. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Kombo Jack -es, azaz 4 pólusú a Jack Dugó.

Ha ez egy PC, akkor keresd elő a dobozából a splitert, ami ketté szedi a mikrofon részt tőle, az egyik fele a zöld másik a rózsaszín Jack csatiba megy.

Ha NoteBook, akkor lehet RealTek kártya van benne,

Windows 10 ezt szereti saját driverével erőltetni, de azzal nem mindig megy a Combo Jack.

Ilyenkor a gyártó oldaláról le kell tölteni, az ajánlott hangkártya drivert és azt felrakni, majd tiltani hogy a Windows Update -t frissítse.

Ha fent van, az óra mellett lesz egy tools eszköz, amiben lehet állítani, hogy milyen eszközt csatlakoztatsz hozzá, így tudja a Sima füles, sztereó mikrofon, vagy mono headset -et is használni.

2021. febr. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia, köszi a választ! Laptopom van (pontosabban Asus FX505GT), és alapból volt rajta egy Realtek Audio Console, és abban tapasztalom a hobákat. Írtam privátban.
2021. febr. 8. 13:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Innen: [link]

Kiválasztod a pontos típust, OS -t.

Majd letöltöd a "Chipset" és "Audio" drivert.

Ezután telepíted a Chipset majd az Audio drivert.

Ezután az eszközkezelőben a drivernél letiltod a frissítést.

[link]

Majd a RealTek Tools programjában ki vállasztod milyen eszközént használod:

[link]

2021. febr. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem, kihangosítóra kellett tennem a módot, és így megjelent egy mikrofon bemenet is. Köszi a segítséget.
2021. febr. 8. 19:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!