Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A szamitogepem se kepet, se...

A szamitogepem se kepet, se hangot nem ad, mi lehet a problema?

Figyelt kérdés
Bekapcsolni bekapcsol, viszont mar a bios-ig sem jut el. Se kép, se hang, de még a periferiakon sem villan fel a vilagitas. A ventik viszont porognek a gepben. A HDD-vel biztosan nincs gond, mert 2 masik mukodovel is kiprobaltam es ugyanez a problema. A ramokra gyanakszom, mert az egyik csak ugy mukodott elotte, hogy ha nem pattintottam bele teljesen a helyere, viszont most kiprobaltam kulon-kulon, es egyikkel sem jartam sikerrel, pedig az egyiknek tokeletesen kene mukodnie elvileg. Lehet, hogy az alaplappal lenne gond? Koszonom elore is a valaszokat.

2021. febr. 7. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Dugj rá egy PC hangszórót. Az elcsipogja neked a problémát. Az alaplap kézikönyvében megtalálod, hogy hány csipogás milyen hibát jelent.
2021. febr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt!

Sajnos sem hangszoroval, sem pedig fejhallgatoval nem hallok semmifele csipogast :(

2021. febr. 7. 21:30
 3/8 anonim ***** válasza:

A HDD-nek nincs semmi köze hozzá, akár rossz is lehet, mert a BIOS-ig anélkül kell eljutnia. Videokártyát tesztelheted azzal, hogy kiszeded és anélkül próbálod meg elindítani (feltéve, ha van processzorba integrált gpu helyette). Ha ramokkal sem működik, akkor a processzorra és alaplapra lehet gyanakodni.

Normálisabb alaplapokon van postcode vagy legalább hibajelző ledek, van olyan?

2021. febr. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A PC hangszóró nem is az amit a jack kimenetre dugsz. Az alaplapon van egy speaker vagy spk jelölésű tüske, arra szoktak tenni egy kis hangszórót. Mivel azt akkor is meg tudja hajtani az alaplap, ha a komplex hardver, például a videókártya inicializálása nem sikerül, a hibajelzést ott le tudja adni. Például a legtöbb videókártyát nem lehet elindítani, ha a RAM nem működik. Ha minden rendben, azt egy rövid csippanás jelzi. Ha a gép bekapcsolásakor azt se hallottad, akkor ez nincs bekötve, vagy be se tetted. Jellemzően a gépházhoz adják, egy kis fekete henger egy lyukkal a közepén, amit az említett speaker vagy spk tüskére kell kötni.
2021. febr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3.valaszolo

Sajnos nincs a processzorban integralt videokartya. Hibajelzo led szinten nincs az alaplapon, egy regi am3+ foglalatos alaplapom van, azert is gyanakodtam arra eloszor, mert minden mas nemreg, 1-2 eve lett cserelve benne(koztuk a tap es a videokartya is, a processzort pedig talan 4 eve vettem)


4.

Amilyen szerencses vagyok, pc hangszorom sincs, atneztem a gephazam dobozat es nem kaptam hozza sajnos. Erdemes lenne beszereznem egyet, mar ha lehet valahol?

2021. febr. 7. 22:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Ilyen kell neked: [link]

Bár szerintem ennyiért kicsit drága. Nekem van két fölösleges ilyenem régi gépekből.

2021. febr. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Huha, hat az legalabb egy honap lenne mire kiszallitjak nekem kulfoldrol, korulneztem de sajnos nem talaltam sehol adok veszek oldalakon sem.
2021. febr. 7. 22:39
 8/8 anonim ***** válasza:
6-os ott írja, hogy neki van két fölösleges. Írtál neki privát üzenetet?
2021. febr. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!