Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 64 gigás (DataTraveler 100...

64 gigás (DataTraveler 100 G3) pendrive-om pendrive-megosztón keresztül csatlakoztattam okostv-hez, és kb 3 sec. után elsötétült a képernyő. Számítógépbe dugva azt írja ki, hogy használat előtt le kell formázni. Visszahozhatóak még az adatok róla?

Figyelt kérdés
Használt terület: 0 MB ....szabad terület: 0 MB
2021. febr. 3. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Elszállhatott a kezdő szektor,vagy az elektronika. Ezért nem szabad 8GB-nál nagyobb adathordozót használni (pendrive-ra értem), mert ha bukod, akkor 64 gb-od száll el egyszerre, egy kisebbel meg kevesebb.


Lehet próbálkozni, de drága pénzbe fog kerülni, ha egyáltalán sikerül is, amúgy kuka.

2021. febr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!! - Konkrétan hogyan értendő az, hogy: drága pénzbe fog kerülni, ha sikerül is?

Vagyis sok kis pendrive-t kell használni?

2021. febr. 3. 12:38
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha adatot kell róla menteni, az kerül pénzbe! Már, ha visszahozható.


Érdemesebb több kisebb pendrive-ot használni.Fontos adatot dupla pendrive-on hordozni. Tudom, pénzbe kerül, de van,amire érdemes spórolni és költeni.

2021. febr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi!! - És, hogyan történhet az adatmentés...ki tudja azt elvégezni (ha sikerül egyáltalán)?
2021. febr. 3. 13:18
 5/9 anonim ***** válasza:

Azt vagy fizetős programmal lehet otthon - soha nem próbáltam, szóval nem tudom, illetve van direkt adatmentésre szakosodott vállalkozások, de mondom, nem biztos, hogy menthető az adat. Pl ők, de nem tudom, hogy működnek-e még: [link]


vagy ők


[link]

2021. febr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

igazándiból a pendrive-nak nincs értelme... tetülassúak, kényesek. Ami meg jól működik, annyiért már SSD+M.2-usb ház is kijön, ami mégjobb.


szóval 12-15 ezer alatt inkább valamilyen hálózati vagy felhő megoldást kell keresni. vagy vállalni, hogy lassú lesz, meg xar ... ami elkeserítő.

2021. febr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! -...mondjuk, nem adnám ki a kezemből a pendrive-t, vagyis olyan megoldás szóba se jöhet, amikor azt valaki lemásolhatná...csak az az otthoni programos 'játszhat'.

És a külső winyóval mi a helyzet....azt mennyire érdemes venni/használni(?)

2021. febr. 3. 19:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem rosszak a külső winyók sem, de ugyanúgy áll a dolog. Minél nagyobb adatot hordozol egy adathordozón, annál nagyobb a veszteség (adatvesztés) ha éppen elszáll. Tehát a dupla winyós megoldás az, ami itt is játszik, azaz dupla mentés, illetve, ha nem ez, akkor ha szállítasz valamit, addig ne töröld az eredeti forrást, míg le nem mentetted egy biztonságos helyre a szállított adatot. Ezért pl kerüld az áthelyezést, inkább másolj és később törölj.
2021. febr. 4. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A külső vinyó a legsérülékenyebb mind közül.
2021. febr. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!