Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem érzékeli DG31PR...

Miért nem érzékeli DG31PR alaplapom IDE connector csatolófelülete, ha IDE HDD-t csatlakoztatok?

Figyelt kérdés

Asztali gépem a 4 SATA csatlakozók felhasználásával működik. Ebben a punnyadó időszakban elővettem régi IDE-s HDD-imet, megnézni, esetleg selejtezni.

Alaplap elérése: [link]

A problémás csatlakozó alaplapon az "R" jelzésű.

Bárhogy próbálkozok: 40 vagy 80 eres (sárga) szalagkábel, kábel elejére - végére, Master / Slave, semmi. Lemezkezelő sem látja. Több Hdd-t 20, 40, 120 GB más gépen kipróbáltuk, működnek. Egy vinyót beáldoztam, formatáltam FAT 32-re majd NTFS-re: semmi. Gépindításkor a vinyók felpörögnek.

Bios-ba segítség nélkül nem nyúlnák bele (nincs ismeretem). Bármi tanácsot fogadok!



2021. febr. 2. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Pedig a biosban kell bekapcsolni az ide vezérlőt.
2021. febr. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Megtennéd hogy leírnád? Segítséggel bekapcsolom, de ismeret nélkül nem akarom elbarkácsolni.
2021. febr. 2. 21:25
 3/6 anonim ***** válasza:

- Enhanced mód a biosban.

- A kábel két végét használd fekete csatlakozóban

- pata hdd master-nek legyen jumperelve

2021. febr. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Még a BIOS-nál tartok. Belépve ezek vannak nálam:

A BIOS Fő menü szalagcsíkban a következő „Fülek” vannak:


Main Advanced Security Power Boot Exit


Csak gyanítom az Advanced kell nekem?

Ha ez, ebben:

Boot Configurator Peripheral Configurator Drive Configurator

Floppy Configurator Event Log Configurator Video Configurator Hardware Monitoring Chipset Configurator

USB Configurator lehetőségek vannak egymás alatt felsorolva.

Álltalában Disable vagy Enable beállítás között lehet választani.


Ha belépek a Drive Configurator -ba:


Use Automatic Mode


Use Serial ATA

ATA/IDE Mode itt Legacy és a Native választása lehet.

S.M.A.R.T.

alattuk a SATA Port-ok 0 – 1 -2 – 3 vannak felsorolva


Primary Chanel ha rálépek aktivizálódik, váltás Disable/Enable lehet

Primary Master ez és a Slave nem változtatható, mindkettőnél Disabled (IDE Mode) írás van

Primary Slave


Hard Disk Pre-Delay

Ebben kérném segítségedet (ha meglátásom egyáltalán helyes, hogy itt kell a beállításokat elvégezni) hol és mit mire? Köszönöm!

2021. febr. 3. 22:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Primary Chanel enabled. Majd save and exit, reboot, lépj vissza, akkor már a master vagy slave helyén a lemez nevének kell megjelennie.
2021. febr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ez volt/van beállítva !

De alatta a :


Primary Master ez és a Slave nem változtatható, mindkettőnél Disabled (IDE Mode) mód van. Sötét fekete a kiírásuk. Nem tudok rálépni, változtatni.

Próbáltam a csatlakozó szalagkábel végére vagy a közbenső csatlakozóra tenni a vinyót, semmi eredmény.

Csak kérdés:

- nem lehet, hogy valami jampereléssel az alaplapon van letiltva?

- az ADVANCED menü többi beállításkombinációja nem befolyásolhatja ezt a beállítás igényt?


Próbáltam e-mail címedre ezekről fotót küldeni, de nem tudom nyitni az e-mail címedet.

2021. febr. 4. 17:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!