Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek miért nem érzékeli...

Szerintetek miért nem érzékeli a számítógép a billentyűzetet?

Figyelt kérdés

Összeraktam egy régi gépet:

Pentium 4 2,8Ghz Prescott(LGA-775)

Asus P5B Deluxe- Wifi Ap

2*1 Gb DDR2 667 MHZ CSX RAM

Radeon HD 4850

BEQuiet Pure Power 11

1 LG Sata ODD

1 Sata2 Samsung 160Gb HDD

1 Maxtor 160Gb IDe HDD

A jelenség, hogy ha bekapcsolom, egyet pittyan, ami azt jelzi, hogy minden rendben. De a billentyűzet DEL gomjára nem reagál, amikor a biosban próbálnék belépni.A post képernyő megjelenik amúgy. PS2 billentyűzetet használok. Amit próbáltam: másik vgaval(GT 710) ugyanaz az eredmény. Csak 1 Db Rammal,(a procihoz legközelebbi slotban természetesen: akkor nem a P5B deluxe felirat jelent meg postoláskor, hanem betűkkel kiírva, hogy Pentium 4 2.8Ghz,Inicalizing USB Controllers,majd egy másodperc múlva a külső Jmicron controller vezérlőjének a képe, majd valami hibaüzenet(nem tudtam elolvasni,alig egy másodperce jelent meg, majd elsötétült a képernyő. Megpróbáltam egy itthon elfekvőben lévő,512mb, Adata rammal, szintén 1 db-bal, ugyanaz a jelenség. Természetesen úgy próbálgattam, hogy hdket,oddket lehúztam róla. Ötletek,hogy mi lehet a hiba forrása?


2021. jan. 29. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Jó helyre van dugva, a lilába?


Bios reset mehet akár...

(Elem ki, táp ki. Ráindítasz. Vársz 10-30 mp. Elem vissza, áram visza, kapcsolhatod, és mehet)


De amúgy windowsban már jól megy a bill? Betölt?

2021. jan. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen a lilába. Windows még nincs a gépen. A billentyűzetnek a lámpája se világít. Bios resetet már csináltam,de mit jelent az ,hogy ráindítasz?Kikapcsolva megnyomod a bekapcs gombot,vagy áram alá helyezed(elem nélkül) és úgy?
2021. jan. 29. 20:11
 3/6 MGéza ***** válasza:
Szerezz valahonnan USB csatlakozású billt. Nem hinném hogy az a hibás, de hátha. Ram vagy memóriavezérlő hiba is lehet sajnos, vagy haldokló slot. Próbáld meg a másikkal is a ramot.
2021. jan. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
UsB billentyűzettel is próbáltam,sajnos ugyanaz a jelenség.Írtam,hogy egy másik ram modullal is próbáltam.Az összes sloton végigmentem,ugyanaz a jelenség.Lehet,hogy sajnos az alaplapnak rossz a memóriavezérlője?
2021. jan. 29. 22:21
 5/6 MGéza ***** válasza:
Könnyen megeshet. Egy jó gépben lepróbálva a kérdéses hardvereket kiderül az igazság.
2021. jan. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A vga(Gt710)alapvetően egy másik gépben volt,ott hibátlan.Hányódik még itthon egy P4 3.2GHZ,meg egy Celeron 1.7Ghz LGA775,ös proci,majd valamelyikkel szintén megpróbálom. Ramból mint írtam egy ADATA és egy CSX kit,próbáltam már kitként és magányosan is őket,nem oldódott meg a hiba.A tap új,de azért még az egyik gépem tápjával is kipróbálom.
2021. jan. 30. 14:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!