Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudnám undervoltageleni...

Hogyan tudnám undervoltageleni a GPU_m?

Figyelt kérdés

Asus ROG Strix G G531GU-AL740 laptoppal rendelkezek.

1660 ti videokártya van benne... MSI afterburner-rel hogyan tudnám undervolatgelni pontos leírást szeretnék :) kerestem yt-on videókat de nem igazán találtam.



2021. jan. 16. 09:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Laptopban nem nagyon lehet ezt megcsinálni, hisz ott alapból vissza van fogva egy kicsit a teljesítményük a gyenge hűtés miatt. Ha mégis akarod, akkor:

Elősször be kell állítanod, hogy a 1660 ti-t nézze és annak az értékeit módosítsa.

[link]

Ezen a képen látszódik, hogy miket lehet állítani.

Tesztelgetned kell, hogy hogyan a legjobb a teljesítménye.

Power limitet mindenképpen adj rá.

Temp limitet inkább ne.

Core clock és memory clock-ot, meg addig amíg bírja. Ha túl sokat állítanál be akkor, vagy hibaüzenetet kapsz, vagy kikapcsol a laptop.

Van olyan alul, hogy "apply" nem azonnal aktiválódnak a beállításaid, csak akkor, ha arra rámész.

Azonban mégegyszer leírom, hogy szerintem nem éri meg, főleg nem laptopban az oc. Egy hűtőpaddal jobb teljesítményt érnél el.

2021. jan. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Rendben megfogadom az veleményed és nem nyúlok hozzá.

Csak láttam yt-on hogy ezzel több fps-t lehet kihozni és vannak problémámim az Red Dead Online-al mert full lowon sincs meg szinte a stabil 60 fps városban meg 40-50 között mozog bár lehet a 8gb ram a baj mert ajánlott gépigénynél is 4gb videokártyát ajánlanak... nem tudom akkor lehet a ram a baj...

2021. jan. 16. 11:03
 3/8 anonim ***** válasza:

A 1660 ti 6 gigás videókártya.

A 8 gigaram valóban visszafogó tényező lehet, de ha megnézed ezt a videót, akkor láthatod 1660 ti + 16 gbrammal.

[link]

2021. jan. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Gondolod akkor tényleg a rammal van a probéma?
2021. jan. 16. 12:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Manapság már gyakran kevéske az a 8 gbram. Nem féltétlenül a rdo-ban, de a cyberpunkhoz már biztos kevés a 8 gbram. A rdo-ban (red dead online) olyan 10-15%-os fps növekedést adhat. Gaminghez már sajnos nem mindig elég már a 8 gigaram.
2021. jan. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm! Hát sajnos a bővítéssel kell még várnom másfél évet a garancia miatt...
2021. jan. 16. 15:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha csak a ramot bővíted, akkor nem ugrik a garancia.

[link]

Az esetek többségében nem jár garanciavesztéssel.

2021. jan. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
2021. jan. 16. 17:38

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!